Prezydent USA Joe Biden po raz trzeci uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa

Autor:
mart//now
Źródło:
PAP

Pozytywny wynik testu na koronawirusa po raz trzeci otrzymał amerykański prezydent Joe Biden. "Czuje się dobrze" - dodała rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre. Prezydent pozostaje w izolacji.

- Prezydent USA Joe Biden czuje się dobrze i nie może się doczekać powrotu do pracy, ale nadal ma pozytywny wynik testu na COVID-19 i utrzymuje procedury izolacji - powiedziała rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre.

Przypadek "odbicia" i kolejne pozytywne wyniki

79-letni Biden zakończył izolację w środę po pierwszym pozytywnym wyniku testu na COVID-19, który miał 21 lipca. W sobotę uzyskał ponownie pozytywny wynik testu, co jego lekarz Kevin O'Connor określił jako przypadek "odbicia", obserwowany u małego odsetka pacjentów, przyjmujących lek przeciwwirusowy Paxlovid.

W poniedziałek amerykański prezydent ponownie uzyskał wynik pozytywny, ale "można się było tego spodziewać" - napisał O'Connor w notatce, opublikowanej przez Biały Dom. "Będzie nadal pracował z rezydencji wykonawczej" - dodał lekarz.

Biden: objawy są łagodne, czuję się dobrze
Biden: objawy są łagodne, czuję się dobrzeTwitter/POTUS

Jean-Pierre zaznaczyła, że Biden ma łagodne "utrzymujące się" objawy zakażenia, ale nie doświadczył żadnych nowych objawów.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mart//now

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości