Pasażer podczas lotu miał dźgnąć stewardesę złamaną łyżką. Wcześniej majstrował przy drzwiach maszyny

Autor:
jdw//am
Źródło:
justice.gov, npr.org
Do incydentu doszło na pokładzie samolotu
Do incydentu doszło na pokładzie samolotu
Archiwum Reutera
Archiwum ReuteraDo incydentu doszło na pokładzie samolotu

33-letni Francisco Severo Torres został aresztowany po tym, jak podczas lotu linii United Airlines z Los Angeles do Bostonu, miał trzykrotnie dźgnąć stewardessę złamaną, metalową łyżką. Wcześniej miał próbować otworzyć drzwi awaryjne, informują służby. Mężczyźnie postawiono już zarzuty, a datę jego wstępnej rozprawy wyznaczono na 9 marca. 

Jak przekazało Biuro Prokuratora Generalnego dla Massachusetts, Torresowi postawiono już zarzuty w związku z atakiem na personel pokładowy przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. W zależności od decyzji sądu, 33-latkowi grozi kara więzienia lub wysoka grzywna. 

ZOBACZ TEŻ: Zaatakował stewardesy, zniszczył drzwi w samolocie. Przed lotem zjadł grzyby halucynogenne

Incydent na pokładzie samolotu. Miał dźgnąć stewardesę łyżką

Dokładny przebieg zdarzeń z 5 marca opisało na swojej stronie internetowej Biuro Prokuratora Generalnego dla Massachusetts. Z zamieszczonych tam informacji wynika, że na około 45 minut przed lądowaniem, członkowie załogi samolotu otrzymali powiadomienie o częściowym odbezpieczeniu jednych drzwi awaryjnych. Po przeprowadzeniu kontroli potwierdzili, że klamka blokująca drzwi została przesunięta z pozycji zablokowanej, a dźwignia zabezpieczająca została ustawiona w pozycji "odbezpieczonej". 

Według relacji na oficjalnej stronie prokuratury, jeden z pracowników załogi miał wtedy przyznać, że wcześniej widział Torresa w pobliżu rzeczonych drzwi. Postanowiono więc skonfrontować to z samym mężczyzną. Ten miał odpowiedzieć pytaniem, czy na pokładzie znajdują się kamery, na podstawie których można udowodnić, że to właśnie on odbezpieczył drzwi. 

Samolot linii United AirlinesShutterstock

Zachowanie pasażera wzbudziło podejrzenia jednej ze stewardes, która zgłosiła kapitanowi, że na pokładzie znajduje się pasażer potencjalnie mogący stwarzać zagrożenie, z uwagi na co konieczne jest możliwie najszybsze podejście do lądowania. "Wkrótce potem Torres wstał z fotela i podszedł do drzwi po prawej stronie, gdzie w przejściu stało dwóch członków załogi pokładowej" - zaznaczono w dalszej części oświadczenia. Jak przekazano, Torres miał wtedy rzucić się w stronę jednej ze stewardes i trzykrotnie dźgnąć ją w okolicę szyi i karku przy pomocy złamanej, metalowej łyżki. Został on jednak szybko obezwładniony, a następnie skrępowany przez pasażerów i członków załogi.

Po wylądowaniu 33-latka przewieziono do aresztu, gdzie pozostanie aż do wyznaczonej na 9 marca rozprawy sądowej. Z relacji świadków wynika, że jeszcze przed startem Torres miał poprosić współpasażera o wskazanie na karcie bezpieczeństwa, gdzie w bocznych drzwiach znajdują się klamki. Według tej samej relacji, przed atakiem na stewardesę był widziany w kuchni.

ZOBACZ TEŻ: Walił w drzwi kabiny samolotu do Nowego Jorku, obezwładnili go pasażerowie. "Sprawę przejęło FBI"

Autor:jdw//am

Źródło: justice.gov, npr.org

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Ministerstwo Obrony Ukrainy podziękowało Polsce za wspieranie jej armii w wojnie z Rosją, a przede wszystkim za dostawy armatohaubic Krab, które nazwano "koszmarem" dla rosyjskich okupantów oraz "bronią zwycięstwa".

Polskie Kraby "koszmarem okupantów". Podziękowania z Ukrainy

Polskie Kraby "koszmarem okupantów". Podziękowania z Ukrainy

Autor:
ads/adso
Źródło:
PAP

W wieku 100 lat zmarł były sekretarz stanu USA, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego i dyplomata Henry Kissinger. Według opublikowanego przez firmę Kissinger Associates oświadczenia, Kissinger zmarł w swoim domu w Connecticut.

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP