TVN24 | Świat

USA nie wezmą udziału w organizowanych przez Rosję rozmowach ws. Afganistanu

TVN24 | Świat

Autor:
asty
Źródło:
PAP

Rzecznik amerykańskiego Departamentu Stanu USA Ned Price poinformował, że Stany Zjednoczone nie wezmą udziału w organizowanych przez Rosję międzynarodowych rozmowach w sprawie Afganistanu. Potwierdził jednak, że Stany Zjednoczone wspierają cały czas proces rozmów w sprawie Afganistanu.

Moskwa w środę będzie gospodarzem rozmów z przedstawicielami talibów, Chin i Pakistanu. - Nie będziemy uczestniczyć w rozmowach moskiewskich. Trojka plus była skutecznym, konstruktywnym forum - oświadczył rzecznik amerykańskiego Departamentu Stanu USA Ned Price.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

- Jesteśmy gotowi zaangażować się w ten format w przyszłości, ale nie jesteśmy w stanie wziąć udziału w rozmowach w tym tygodniu ze względów logistycznych  - dodał. Ned Price potwierdził jednak, że Stany Zjednoczone wspierają cały czas proces rozmów w sprawie Afganistanu. Moskwa była w marcu gospodarzem konferencji na temat Afganistanu, na której Rosja, Stany Zjednoczone, Chiny i Pakistan wydały wspólne oświadczenie, wzywające ówczesne strony konfliktu afgańskiego do zawarcia porozumienia pokojowego i ograniczenia przemocy.

Autor:asty

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock