TVN24 | Świat

17-latka skazana na 140 lat więzienia za udział w gangu. Rodzina: dziewczyny "robiły rzeczy typowe dla nastolatek"

TVN24 | Świat

Autor:
wac//az
Źródło:
WSB-TV

Sąd w Lawrenceville w stanie Georgia wymierzył siedemnastolatce karę 140 lat więzienia. Młoda kobieta została skazana między innymi za wydarzenia, które miały miejsce w walentynki 2021 roku. Nastolatka razem ze znajomymi zaatakowała dom swojej byłej dziewczyny, oddając 19 strzałów. Prokuratorzy przedstawili zdarzenie jako powiązaną z gangami kłótnię ekskochanek.

Według prokuratorów siedemnastoletnia Damia Mitchell oddała 19 strzałów w kierunku domu swojej byłej dziewczyny, zabijając mieszkającą w nim dwudziestoletnią Faith Burns. Strzelanina miała miejsce w walentynki 2021 roku. Policja podała, że Damia Mitchell nie znała ofiary, ale ta z kolei znała byłą dziewczynę napastniczki.

Wcześniej Damia Mitchell wysyłała esemesy do byłej dziewczyny, grożąc ostrzelaniem jej domu i napadem. 14 lutego siedemnastolatka z pomocą czterech innych dziewczyn spełniła swoje groźby. Prokuratorzy przedstawili zdarzenie jako powiązaną z gangami kłótnię ekskochanek. Faith Burns miała być przypadkową ofiarą.

"Ona nigdy nie wróci. Straciłem córkę"

Rodzina skazanej nie zgadza się z tak surowym wyrokiem, utrzymując, że Mitchell nie oddała żadnych strzałów: - To, co się stało w sądzie, nie było właściwe. Ona tego nie zrobiła - powiedziała matka skazanej, Vanissa Jackson. Ojciec decyzję sądu nazwał wyrokiem na niego: - Ona nigdy nie wróci. Straciłem córkę. Zostałem skazany na dożywocie bez córki. Wszyscy nazywali ją moją bliźniaczką. Wyglądała jak ja.

Rodzina pojawiła się w budynku sądu, by protestować przeciwko wyrokowi skazującemu nastolatkę na 140 lat więzienia. Cztery osoby, które współuczestniczyły w ataku, nie stanęły jeszcze przed sądem. Sama Mitchell nie została skazana za morderstwo, ale za nieumyślne spowodowanie śmierci, trzy przypadki napaści ze szczególnym okrucieństwem i udział w wyjątkowo brutalnym gangu.

Gang czy "grupa znajomych"?

Zdaniem jednej z kuzynek, nastolatka nie należała do gangu. Stwierdziła, że Mitchell znała osoby biorące udział w ataku od czasów szkoły podstawowej: - Zawsze trzymały się razem, więc to nie tak, że były w gangu. To grupa dziewczyn, które lubią spędzać czas i robić rzeczy typowe dla nastolatek - powiedziała WSB-TV.

Prokuratorzy przedstawili materiały, które ich zdaniem dowodzą, że nastolatki były powiązane z brutalnymi gangami i miały związek z walkami ulicznymi organizowanymi w przeszłości. Spośród 140 lat kary pozbawienia wolności aż 80 obejmuje oskarżenia o działania w ramach gangu.

Autor:wac//az

Źródło: WSB-TV

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości