TVN24 | Świat

W Białym Domu zamieszkała kotka Willow. "Dobrze się zadomowiła"

TVN24 | Świat

Autor:
mjz//rzw
Źródło:
Reuters
Willow to nowa lokatorka Białego Domu
Twitter/@FLOTUSWillow to nowa lokatorka Białego Domu

Jill Biden, amerykańska pierwsza dama, zaprezentowała w mediach społecznościowych nową lokatorkę Białego Domu. To Willow, dwuletnia kotka w szaro-białe paski. - Dobrze zadomowiła się w Białym Domu ze swoimi ulubionymi zabawkami, smakołykami i mnóstwem miejsca do wąchania i odkrywania - powiedział Michael LaRosa, rzecznik żony prezydenta USA.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Jill Biden zamieściła na Twitterze zdjęcia Willow, dwuletniej kotki w szaro-białe paski. Pierwsza dama nazwała tak kotkę na cześć jej rodzinnego miasta Willow Grove w Pensylwanii - przekazał rzecznik prasowy Jill Biden, Michael LaRosa.

Rzecznik Jill Biden: kotka dobrze zadomowiła się w Białym Domu

- Willow, kotka z farmy z Pensylwanii, zrobiła spore wrażenie na doktor Biden (pierwsza dama była wykładowczynią na uczelni - red.) w 2020 roku, kiedy wskoczyła na scenę i przerwała jej wystąpienie – powiedział LaRosa. - Widząc ich bezpośrednią więź, właściciel farmy wiedział, że Willow należy do doktor Biden - dodał, cytowany przez Agencję Reutera.

- Zielonooka, pręgowana kotka o krótkich włosach dobrze zadomowiła się w Białym Domu ze swoimi ulubionymi zabawkami, smakołykami i mnóstwem miejsca do wąchania i odkrywania - powiedział LaRosa.

W grudniu Prezydent Joe Biden poinformował, że w Biały Dom zamieszkał Commander (Dowódca), szczeniak owczarka niemieckiego. Na swoim Twitterze opublikował wtedy zdjęcie i krótkie nagranie, na którym widać, jak rzuca piłkę czworonogowi i wprowadza go na smyczy do Białego Domu.

Autor:mjz//rzw

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/@FLOTUS

Pozostałe wiadomości