TVN24 | Świat

Joe i Jill Biden przyjmą trzecią dawkę szczepionki na koronawirusa, kiedy będzie powszechnie dostępna

TVN24 | Świat

Autor:
mart/kab
Źródło:
PAP

Joe Biden, prezydent USA, razem ze swoją małżonką Jill zaszczepią się trzecią dawką szczepionki na koronawirusa. Zaznaczono jednak, że uczynią to dopiero wtedy, kiedy będzie ona powszechnie dostępna w Stanach.

Prezydent Joe Biden powiedział telewizji ABC News w sierpniu, że on oraz pierwsza dama Jill Biden przyjmą trzecią dawkę szczepionki (booster shot) na koronawirusa, aby zwiększyć swoją odporność. - Poczekamy, aż będzie ona powszechnie dostępna, co - jak się spodziewamy - nastąpi wkrótce - powiedziała dziennikarzom rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki.

Jill i Joe BidenowieAdam Schultz/White House

Trzecia dawka dla Amerykanów od 20 września

Prezydent wypowiadał się po tym, jak jego administracja przedstawiła program zakładający udostępnienie trzeciej dawki zaaprobowanej szczepionki dla dorosłych Amerykanów poczynając od 20 września.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Program zaczęto realizować mimo że miliony Amerykanów nie przyjęły nawet jednej dawki, podobne jak obywatele wielu krajów świata, które mają kłopoty z niewystarczającymi dostawami szczepionek.

78-letni Biden oraz jego żona otrzymali pierwszą dawkę szczepionki Pfizer/BioNTech w grudniu zeszłego roku, kiedy w USA dopiero rozpoczynano program szczepień.

Autor:mart/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Adam Schultz/White House

Tagi:
Raporty: