Taylor Swift będzie mieć "potężny" wpływ na wybory prezydenckie w USA, uważa gubernator Kalifornii

Autor:
pb//am
Źródło:
TMZ, Variety

Gubernator Kalifornii Gavin Newsom ocenił, że Taylor Swift może mieć "potężny" wpływ na wybory prezydenckie w USA, które odbędą się w 2024 roku. Artystka zachęciła niedawno swoich fanów do rejestrowania się, aby mogli wziąć udział w głosowaniu.

W środę gubernator Kalifornii, demokrata Gavin Newsom został zapytany przez portal TMZ o wpływ celebrytów na przyszłoroczne wybory prezydenckie w USA. Polityk od razu wskazał na Taylor Swift jako tę znaną osobę, która zdecydowanie wyróżnia się pod tym względem. Zauważył, że może ona mieć szczególnie duży wpływ na młodych wyborców. - Udało się jej zaktywizować młodych ludzi, by uznali, że mają głos i powinni mieć głos w następnych wyborach. Uważam, że to potężne - stwierdził, odnosząc się do wpływu artystki na przebieg wyborów. - Sądzę, że wykorzystuje swój status celebryty do dobrego - dodał. Ocenił też, że wielu republikanów krytykuje piosenkarkę za to, że zachęca ludzi do rejestrowania się do głosowania, co "mówi wszystko na temat tłumienia głosu wyborców" w Partii Republikańskiej.

ZOBACZ TEŻ: Taylor Swift spotyka się ze znanym sportowcem? Ostatni mecz może to potwierdzać

Taylor Swift zachęca do głosowania w wyborach

19 września, w Krajowy Dzień Rejestracji Wyborców, Swift za pośrednictwem relacji na Instagramie wezwała swoich fanów do zarejestrowania się, by mogli wziąć udział w przyszłorocznych wyborach. Tylko na tej platformie obserwuje ją ponad 270 milionów osób. Jak potem podano, po jej wpisie ruch na witrynie, na której odbywają się rejestracje, wynosił "średnio 13 tys. użytkowników na każde 30 minut".

Swift po raz pierwszy głos w sprawach politycznych zabrała w 2018 roku. Wówczas otwarcie poparła Partię Demokratyczną. Trzy lata później w rozmowie z "Vanity Fair" przyznała, że skłoniła ją do tego prezydentura Donalda Trumpa.

Autor:pb//am

Źródło: TMZ, Variety

Pozostałe wiadomości

W wieku 100 lat zmarł były sekretarz stanu USA, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego i dyplomata Henry Kissinger. Według opublikowanego przez firmę Kissinger Associates oświadczenia, Kissinger zmarł w swoim domu w Connecticut.

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP

Izraelskie wojsko w czwartkowym oświadczeniu poinformowało, że rozejm z Hamasem będzie kontynuowany "w świetle wysiłków mediatorów mających na celu kontynuację procesu uwalniania zakładników". Porozumienie zostało zawarte kilka minut przed wygaśnięciem obecnego rozejmu, co miało mieć miejsce o godzinie 7 lokalnego czasu.

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Autor:
asty,
tas/kg
Źródło:
Reuters, PAP