TVN24 | Świat

Emma Coronel Aispuro, żona "El Chapo", skazana na trzy lata więzienia

TVN24 | Świat

Autor:
asty/adso
Źródło:
PAP

Sąd okręgowy w Waszyngtonie skazał Emmę Coronel Aispuro, żonę Joaquina Guzmana "El Chapo", na trzy lata więzienia. Kobieta została skazana za udział w budowie kartelu Sinaloa, odpowiedzialnego za przemyt kokainy i innych narkotyków do Stanów Zjednoczonych - podała agencja EFE.

W czerwcu 32-letnia Emma Coronel Aispuro, małżonka Joaquina Guzmana "El Chapo", okrytego złą sławą meksykańskiego barona narkotykowego, przyznała się do zarzutów obejmujących świadome i umyślne spiskowanie w celu dystrybucji heroiny, kokainy, marihuany i metamfetaminy, prania pieniędzy i angażowania się w relacje finansowe z kartelem narkotykowym Sinaloa.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Przyznała się także do spiskowania w celu pomocy mężowi w ucieczce z meksykańskiego więzienia w 2015 roku.

Żona "El Chapo" z zarzutami udziału w handlu narkotykami

Emma Coronel Aispuro, była królowa piękności, została aresztowana w lutym na lotnisku Waszyngton-Dulles w Wirginii - postawiono jej zarzut udziału w międzynarodowym handlu narkotykami.

Guzman został namierzony przez policję i schwytany w 2015 roku w Meksyku. Krótko po zatrzymaniu zbiegł. W 2016 roku aresztowano go ponownie, a potem przekazano wymiarowi sprawiedliwości USA. W lipcu 2019 roku "El Chapo" został skazany przez amerykański sąd na karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Autor:asty/adso

Źródło: PAP