Dziecko zadławiło się i przestało oddychać. Policja ujawniła nagranie z interwencji

TVN24 | Świat

Autor:
asty
Źródło:
Reuters, Daily Mail
ReutersNiemowlę przestało oddychać. Interwencja policji w USA

Komisariat policji w Sterling Heights (stan Michigan) opublikował nagranie, na którym zarejestrowano moment, gdy zdesperowana matka prosi policjanta o pomoc przy trzytygodniowym dziecku, które się zadławiło i przestało oddychać. Dzięki szybkiej interwencji oficera Camerona Maciejewskiego dziecko odzyskało oddech.

Oficer Cameron Maciejewski został wezwany wieczorem do niecodziennej interwencji w Sterling Heights, miejscowości znajdującej się na północ od Detroit (stan Michigan). Zrozpaczona matka trzytygodniowej dziewczynki zwróciła się o pomoc, bo podczas karmienia, niemowlę zadławiło się mlekiem i przestało oddychać.

Na nagraniu udostępnionym przez policję widać, jak policyjny radiowóz podjeżdża pod jeden z domów, z którego wybiega zrozpaczona matka. - Co się dzieje z dzieckiem? – zapytał oficer policji. Roztrzęsiona matka przekazała dziecko funkcjonariuszowi próbującemu zapanować nad sytuacją. – Proszę się uspokoić, proszę mi pozwolić zobaczyć dziecko – dodał. Po chwili Cameron Maciejewski stwierdził, że dziecko chociaż nie oddycha, pozostaje przytomne.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Dziecko się zadławiło mlekiem. Policjant uratował życie trzytygodniowej dziewczynkiReuters

Funkcjonariusz wykonał wzorcowe działania, jakie należy wykonać, gdy niemowlę się zadławi: ułożył dziecko na brzuchu na przedramieniu głową w dół, a następnie - trzymając dziewczynkę palcami za żuchwę - drugą dłonią uderzał w plecy między łopatkami. - Proszę bardzo. Płacze – stwierdził policjant po chwili. Na miejsce przybyła jednostka straży pożarnej. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala – jego stan jest dobry. Policja ze Sterling Heights pochwaliła funkcjonariusza za pewną, szybką interwencję swojego funkcjonariusza.

"Gdyby nie szybkie, spokojne i ratujące życie działanie oficera Maciejewskiego, rezultat tego incydentu mógłby skończyć się tragicznie" – oświadczył komisariat. "Policjant nie tylko uratował życie dziecka, ale też wykonał znakomitą pracę, uspokajając rodzinę" – dodano.

Autor:asty

Źródło: Reuters, Daily Mail