Departament Stanu: rosyjskie służby przetrzymują obywateli USA

Autor:
asty\mtom
Źródło:
PAP
Ulice Moskwy
Ulice Moskwy
Reuters
ReutersUlice Moskwy

Rosyjskie służby wojskowe i specjalne przetrzymują obywateli USA w samej Rosji, a także na czasowo okupowanych terytoriach Ukrainy – informuje Departament Stanu. Rzecznik Ned Price nie podał liczby zatrzymanych, ale zaznaczył, że uwolnienie obywateli amerykańskich jest priorytetem dla konsulatów USA na całym świecie.

- W ostatnich tygodniach mieliśmy doniesienia, że obywatele USA byli zatrzymywani przez wojska rosyjskie w czasowo okupowanych przez rosyjskie regionach Ukrainy, a także podczas ewakuacji drogą lądową przez terytoria okupowane przez Rosję do Rosji lub Białorusi - powiedział rzecznik Departamentu Stanu Ned Price.

Price: rosyjski reżim przetrzymuje Amerykanów

Zaznaczył, że rosyjskie służby specjalne zatrzymują obywateli amerykańskich w samej Rosji. Możliwe, że rosyjski reżim przetrzymuje obywateli USA z powodu ich narodowości.

Rzecznik nazwał te doniesienia potwierdzonymi. Price nie podał liczby zatrzymanych, ale zaznaczył, że uwolnienie obywateli amerykańskich jest priorytetem dla konsulatów USA na całym świecie. Powtórzył, że wszyscy obywatele USA na Ukrainie i w Rosji muszą "natychmiast wyjechać".

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty\mtom

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości