John Bolton, były doradca Donalda Trumpa "zdecydowanie rozważa" start w wyborach prezydenckich

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP
John Bolton był doradcą Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego
John Bolton był doradcą Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowegoReuters Archive
wideo 2/3
Reuters ArchiveJohn Bolton był doradcą Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego

John Bolton rozważa start w wyborach prezydenckich w USA w 2024 roku - podała telewizja CNBC. Były doradca do spraw bezpieczeństwa narodowego za prezydentury Donalda Trumpa chce pokazać Amerykanom, że "Donald Trump jest nie do zaakceptowania jako kandydat republikanów".

John Bolton, doradca do spraw bezpieczeństwa narodowego za prezydentury Donalda Trumpa, powiedział, że "zdecydowanie rozważa" start w wyborach prezydenckich w USA w 2024 roku, w dużej mierze by rzucić wyzwanie Trumpowi - podała telewizja CNBC.

Bolton, który był również zastępcą prokuratora generalnego za prezydentury Ronalda Reagana, podkreślił w wywiadzie, że jednym z powodów, który skłoniłby go do startu w wyborach jest wola pokazania Amerykanom, że "Donald Trump jest nie do zaakceptowania jako kandydat republikanów". Był także doradcą do spraw polityki zagranicznej republikańskiego senatora Mitta Romneya podczas jego kampanii prezydenckiej w 2012 roku.

John Bolton był doradcą prezydenta Donalda Trumpa do spraw bezpieczeństwa narodowegoShutterstock

Podkreślił, że postępowanie byłego prezydenta, który "podważa konstytucję" jest "nieamerykańskie". Było to odniesienie do uwagi Trumpa, który w weekend zasugerował, że należałoby znieść pewne zapisy konstytucji USA, aby mógł powrócić do Białego Domu - relacjonuje CNBC.

John Bolton rozważa start w wyborach

Bolton, który po odejściu z administracji Donalda Trumpa wielokrotnie go krytykował, nazwał byłego prezydenta w wywiadzie "egzystencjalnym zagrożeniem dla samej republiki".

Pytany o założenia swojej ewentualnej kampanii prezydenckiej, Bolton odpowiedział, że byłaby ona "bardzo w stylu Reagana". Położył też nacisk na to, że jego poglądy są "raczej libertariańskie", a on sam "nie jest społecznym konserwatystą". Ocenił również, że najważniejszym tematem wyborów prezydenckich w 2024 roku powinny być kwestie bezpieczeństwa.

Bolton zapowiedział też, że prawdopodobnie dość szybko podejmie decyzję o ewentualnym starcie w wyborach.

Po zakończeniu pracy w Białym Domu były doradca Donalda Trumpa opublikował głośną i krytyczną wobec amerykańskiego przywódcy książkę o kulisach współpracy z Trumpem - "The Room Where It Happened. A White House Memoir".

Bolton uważany jest za tak zwanego jastrzębia polityki zagranicznej, czyli zwolennika asertywnej postawy USA i ewentualnych operacji wojskowych.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości