Byli małżeństwem przez 47 lat, zmarli tego samego dnia na COVID-19. "Jedno nie chciało istnieć bez drugiego"

TVN24 | Świat

Autor:
mart\mtom
Źródło:
NBC News

Patricia i Leslie McWaters z amerykańskiego Michigan byli małżeństwem przez 47 lat. Zmarli tego samego dnia, 24 listopada. Oboje byli hospitalizowani z powodu COVID-19.

- To piękne, ale takie tragiczne. Trochę jak Romeo i Julia - powiedziała ich córka, Joanna Sisk, stacji WDIV. - Jedno nie chciało istnieć bez drugiego - dodała.

78-letnia Patricia McWaters, dla znajomych i rodziny po prostu Pat, była pielęgniarką i 35 lat pracowała na sali operacyjnej w szpitalu Foote Allegiance w Jackson w stanie Michigan, jej rodzinnym mieście. 75-letni Leslie McWaters, również pochodzący z Jackson i znany wśród przyjaciół i rodziny jako "LD", był kierowcą ciężarówki i weteranem Rezerwy Marynarki Wojennej.

Pat, która była uważana za szefową rodziny, była znana ze swojego rozsądku, podczas gdy LD kochał zabawę i był królem dowcipów. Jak mówią bliscy, zawsze lubił rozśmieszać przyjaciół i rodzinę. "Ci z nas, którzy ich znają, wiedzą, że mama poszła pierwsza i powiedziała 'LD, czas już iść!'" - napisała rodzina w nekrologu.

Nekrolog państwa McWatersdesnoyerfuneralhome.com

Para uwielbiała wspólnie tańczyć w barze, w którym się poznała. Oboje jeździli też swoją Corvettą z 1959 roku na pokazy samochodów, grali w karty oraz inne gry podczas rodzinnych wieczorów. Mieli dwie córki, troje wnucząt i sześcioro prawnuków.

- Strata jednego rodzica jest wystarczająco trudna, ale to było najgorsze - mówiła Sisk dla WDIV. - Cała nasza rodzina jest całkowicie zdruzgotana - dodała.

Autor:mart\mtom

Źródło: NBC News

Źródło zdjęcia głównego: desnoyerfuneralhome.com

Tagi:
Raporty: