Bombowiec z czasów II wojny światowej awaryjnie lądował na plaży. "W wodzie było mnóstwo ludzi"

TVN24 | Świat

Autor:
tas/dap
Źródło:
CNN, floridatoday.com

Chwile grozy przeżyli plażowicze na Florydzie w USA, kiedy nad ich głowami przeleciał bombowiec. Zabytkowa maszyna TBF Avenger brała udział w pokazie lotniczym. Z powodu awarii silnika pilot był zmuszony do awaryjnego lądowania.

Z nagrania opublikowanego przez telewizję CNN wynika, że pilot wylądował zaledwie kilka metrów od ludzi, którzy pływali w oceanie. Mimo zatłoczonej plaży nikt nie został ranny, nic się nie stało także samemu pilotowi.

Media na Florydzie relacjonowały, że maszyna wystartowała z pobliskiej bazy. Kiedy przelatywała nad głowami plażowiczów, jedni wyrażali zachwyt, inni "byli w szoku".

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

"Wyglądało na to, że (pilot) zatrzymał się w ostatniej chwili i ominął wszystkich. W wodzie było mnóstwo ludzi, a potem zobaczyłam, jak pilot wydostaje się z maszyny. Wyglądało na to, że nic mu nie jest" - mówiła jedna z kobiet wypoczywających na Cocoa Beach portalowi floridatoday.com. "To było niesamowite. Mistrzostwo" - opowiadał jeden z mężczyzn.

Na miejscu pojawili się ratownicy. Obszar awaryjnego lądowania został ogrodzony.

"TBM Avenger to bombowiec torpedowy używany przez marynarkę wojenną USA podczas II wojny światowej. Według doniesień przeszedł gruntowną renowację, zanim wrócił do lotu w zeszłym roku" - podał portal floridatoday.com.

Autor:tas/dap

Źródło: CNN, floridatoday.com