Blisko tysiąc dzieci migrantów nie zostało jeszcze połączonych z rodzicami

Autor:
asty//now
Źródło:
Reuters
Tysiące dzieci migrantów zostało oddzielonych od swoich rodziców na granicy Meksyku i USA
Tysiące dzieci migrantów zostało oddzielonych od swoich rodziców na granicy Meksyku i USA
Reuters Archive
Reuters ArchiveTysiące dzieci migrantów zostało oddzielonych od swoich rodziców na granicy Meksyku i USA

Pomimo wysiłków prezydenta Joe Bidena blisko tysiąc dzieci migrantów - rozdzielonych na granicy amerykańsko-meksykańskiej przez administrację byłego prezydenta USA Donalda Trumpa - nie zostało jeszcze połączonych z rodzicami.

Departament bezpieczeństwa wewnętrznego USA (DHS) poinformował w czwartek, że spośród 998 dzieci wciąż rozdzielonych od swoich rodzin, 148 jest w trakcie procedury ponownego połączenia.

Joe Biden wydał zarządzenie wykonawcze wkrótce po objęciu urzędu w styczniu 2021 roku, na mocy którego ustanowiono grupę zadaniową do ponownego połączenia dzieci oddzielonych od rodzin pod przywództwem Donalda Trumpa - przypomina agencja Reutera.

Tysiące dzieci migrantów zostało oddzielonych od swoich rodziców na granicy Meksyku i USAReuters Archive

USA próbują połączyć rodziny migrantów

Administracja Trumpa podzieliła tysiące rodzin migrantów w ramach polityki "zerowej tolerancji", która wzywała do ścigania wszystkich nieupoważnionych osób przekraczających granice wiosną 2018 roku.

DHS poinformował, że żmudna praca grupy zadaniowej - polegająca na przeczesywaniu szczątek informacji przechowywanych przez administrację Trumpa - pozwoliła ustalić, że 3924 dzieci, głównie z Ameryki Środkowej, zostało rozdzielonych na granicy. Wiele z nich zostało zlokalizowanych i ponownie połączonych zanim Joe Biden objął urząd.

"Liczba zidentyfikowanych rodzin wciąż rośnie" - przekazał DHS. Do tej pory grupa zjednoczyła 600 rodzin. Sekretarz Alejandro Mayorkas powiedział w czwartek dziennikarzom, że wciąż pozostaje wiele do zrobienia, aby w pełni zaradzić krzywdom zadanym przez politykę Trumpa.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty//now

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Reuters Archive

Pozostałe wiadomości