TVN24 | Świat

Biały Dom: Biden wezwał Putina do uwolnienia Nawalnego

TVN24 | Świat

Autor:
asty/dap
Źródło:
PAP
Aleksiej Nawalny komentuje swój proces w policyjnym komisariacie w Chimkach pod Moskwą
Twitter/@Kira_YarmyshAleksiej Nawalny komentuje swój proces w policyjnym komisariacie w Chimkach pod Moskwą

Prezydent USA Joe Biden wezwał prezydenta Rosji Władimira Putina do uwolnienia Aleksieja Nawalnego - poinformowała w piątek rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki, odnosząc się do wtorkowej rozmowy telefonicznej przywódców.

Rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki podkreśliła, że sprawa uwięzionego rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego była jednym z kilku tematów, w których prezydent USA Joe Biden stanowczo naciskał na prezydenta Rosji Władimira Putina. Amerykański przywódca poruszył także sprawę domniemanej ingerencji Rosji w wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych oraz kwestie suwerenności Ukrainy i cyberataku na instytucje w USA.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

W czwartek Jen Psaki mówiła, że Joe Biden nie powstrzymał się przed wyrażeniem swoich obaw dotyczących działań rosyjskiego rządu.

Obaj przywódcy, zgodnie z wtorkowym komunikatem Białego Domu, omówili także gotowość obu krajów do przedłużenia układu Nowy START o pięć lat. Jeszcze tego samego dnia Kreml poinformował, że Rosja i USA porozumiały się w sprawie przedłużenia traktatu.

Dzień później obie izby parlamentu Rosji, Duma Państwowa i Rada Federacji, ratyfikowały porozumienie o przedłużeniu Nowego START-u o pięć lat, do 5 lutego 2026 roku.

Autor:asty/dap

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: