TVN24 | Świat

Melania Trump udekorowała Biały Dom na święta. Ostatni raz na co najmniej kilka lat

TVN24 | Świat

Autor:
mart\mtom
Źródło:
CNN, Reuters

Biały Dom gotowy na święta. Dekoracje po raz ostatni, przynajmniej na najbliższych kilka lat, przygotowała Melania Trump. Pomagało jej ponad 120 wolontariuszy - to mniej niż w latach ubiegłych, a powodem jest pandemia. Film z wnętrz Białego Domu Pierwsza Dama opublikowała w mediach społecznościowych.

Korytarze i sale Białego Domu przystrojono 62 choinkami, przymocowano 106 wieńców i stroików, rozwieszono prawie 400 metrów girland. Wszystko rozświetla ponad trzy tysiące łańcuchów światełek.

Oficjalna choinka Białego Domu pochodzi z Shepherdstown w Wirginii Zachodniej i została ozdobiona dekoracjami wykonanymi ręcznie przez dzieci. Temat dekoracji to "Piękna Ameryka".

Melania Trump zaprezentowała świąteczne dekoracjeMelania Trump/twitter

Wszystkim zajmowało się 125 wolontariuszy, nadzorowanych przez Pierwszą Damę. W tym roku wolontariuszy było mniej niż w latach poprzednich ze względu na pandemię COVID-19.

Dekoracje w Białym DomuMelania Trump/twitter

Pojawił się też umieszczony w bibliotece Białego Domu świąteczny akcent na cześć setnej rocznicy uchwalenia 19. poprawki do Konstytucji, która dała prawo głosu kobietom. Z kolei w Czerwonym Pokoju umieszczono dekoracje w hołdzie dla ratowników i pracowników pierwszej linii walki z koronawirusem.

To będą czwarte i przynajmniej na razie ostatnie święta Donalda Trumpa w Białym Domu. W styczniu ma wprowadzić się tam Joe Biden.

Autor:mart\mtom

Źródło: CNN, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Melania Trump/twitter

Pozostałe wiadomości