Strzały przed szkołą w Minnesocie. Jeden uczeń nie żyje, drugi ciężko ranny

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP
Strzelanina przed szkołą w Minnesocie
Strzelanina przed szkołą w Minnesocie
Google Earth
Google EarthStrzelanina przed szkołą w Minnesocie

Policja ze stanu Minnesota przekazała, że dwóch uczniów zostało we wtorek postrzelonych w okolicach szkoły w Richfield - jeden nie żyje, drugi jest w stanie krytycznym. Policja dodała, że sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia.

Do tragedii doszło tuż po godzinie 12 czasu miejscowego. Uczniowie zostali postrzeleni w okolicach głównego wejścia do szkoły średniej South Education Center - poinformowały lokalne władze szkolne.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Ranni uczniowie zostali przewiezieni do szpitala w pobliskim Minneapolis. Jeden z nich zmarł, drugi znajduje się w stanie krytycznym - powiedział komendant policji w Richfield Jay Henthorne. - Podejrzani o otworzenie ognia uciekli zaraz po tym, gdy padły strzały, są ścigani przez policję, w sprawie toczy się śledztwo - dodał.

Agenci FBI i ATF na miejscu ataku

Henthorne przekazał, że początkowo okoliczne szkoły zostały zaalarmowane i objęte blokadą, ale to ostrzeżenie zostało cofnięte, tamtejsi mieszkańcy i uczniowie nie są narażeni na niebezpieczeństwo. Jak donoszą lokalne media, na miejscu strzelaniny obecni są agenci FBI i ATF.

- To tragiczny dzień dla miasta Richfield - skomentował Henthorne.

Autor:asty//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości