Biden ugościł artystów. Wśród zaproszonych George Clooney i muzycy U2

Autor:
mp//now
Źródło:
PAP

Prezydent Joe Biden przyjął w Białym Domu aktora George'a Clooneya, piosenkarki Amy Grant i Gladys Knight, kompozytorkę Tanię León oraz irlandzką grupę rockową U2. Spotkanie zorganizowano w uznaniu osiągnięć artystów uhonorowanych nagrodami Centrum Kennedy'ego. Wśród pozostałych zaproszonych gości znaleźli się między innymi aktorzy Julia Roberts i Matt Damon oraz piosenkarz Eddie Vedder.

- Widzieć siebie nawzajem, widzieć siebie w sobie, jednoczyć się we wspólnej sprawie - dziś wieczorem świętujemy naprawdę wyjątkową (…) grupę artystów - mówił prezydent USA Joe Biden przed wieczornym koncertem Centrum Kennedy'ego, który odbył się w niedzielę w Waszyngtonie.

Biden przyjął artystów w Białym Domu

Podczas przyjęcia w Białym Domu zorganizowanym dla pięciu z uhonorowanych prezydent Stanów Zjednoczonych zwrócił się do każdego z nich z osobna. Docenił i chwalił ich talenty, podkreślił, że ucieleśniają ducha kraju.

Pomieszczenie East Room było pełne celebrytów. Znaleźli się tam między innymi aktorzy Julia Roberts i Matt Damon, piosenkarz Eddie Vedder i dziennikarka Katie Couric. W pierwszym rzędzie zasiadł były waszyngtoński policjant Michael Fanone, który został pobity, broniąc Kapitolu USA 6 stycznia 2021 roku.

Kennedy Center. Okolicznościowy koncert po raz 45.

Kennedy Center nagradza gwiazdy muzyki, sceny i ekranu za ich wkład w amerykańską kulturę. Okolicznościowy koncert odbywa się w tym roku po raz 45.

Tania Leon na spotkaniu z prezydentem USAPAP/EPA/BONNIE CASH
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mp//now

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości