TVN24 | Świat

Alec Baldwin chce, by policjanci monitorowali broń na planach filmowych

TVN24 | Świat

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP

Produkcje filmowe i telewizyjne powinny zatrudniać policjantów do monitorowania broni na planie - napisał w poniedziałek na Twitterze amerykański aktor Alec Baldwin, który ponad dwa tygodnie temu przypadkowo postrzelił śmiertelnie operatorkę zdjęć podczas nagrywania filmu "Rust".

Amerykański aktor Alec Baldwin podkreślił, że policja powinna pilnować, czy broń używana podczas filmowania jest bezpieczna. "Każdy film czy produkcja telewizyjna, kręcone z użyciem broni, fałszywej lub jakiejkolwiek innej, powinny mieć na planie policjanta, wynajętego przez produkcję do monitorowania bezpieczeństwa broni" - napisał Baldwin na Twitterze. Tego samego dnia aktor zdecydował o ukryciu treści, jakie publikuje w tym portalu społecznościowym - dostęp do nich mają teraz wyłącznie zatwierdzeni przez niego użytkownicy.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Agencja Reuters zaznacza, że po śmiertelnym wypadku na planie filmu "Rust" Hollywood zaczął rozważać wprowadzenie nowych środków bezpieczeństwa podczas kręcenie filmów. Producenci i członkowie ekip filmowych zastanawiają się, jak zapobiec podobnej tragedii w przyszłości.

Filmowcy chcą zakazu korzystania z broni

Niektórzy zaapelowali już o wprowadzenie zakazu korzystania z prawdziwej broni. Reżyserka filmu "Booksmart" Olivia Wilde wezwała Hollywood do wdrożenia środków, które nazwała "Prawem Halyny".

"Hollywood: Nadszedł czas, aby stworzyć 'Prawo Halyny', które zabroni używania prawdziwej broni palnej na planach filmowych i stworzy bezpieczne środowisko pracy dla wszystkich pracowników" - napisała Wilde na Twitterze.

Producent Dwayne Johnson zapowiedział, iż w jego przyszłych produkcjach będą używane tylko gumowe pistolety. Z kolei producenci policyjnego serialu telewizyjnego ABC "The Rookie" ogłosili, że w filmie nie będzie już broni "na żywo", a zamiast niej zostaną użyte wiatrówki i efekty generowane komputerowo.

Eric Kripke, producent wykonawczy satyrycznego serialu Amazon "The Boys", napisał na Twitterze: "Nigdy więcej nie będzie już broni ze ślepakami na moich planach. Użyjemy efektów wizualnych VFX. Kto jest ze mną?".

Baldwin 21 października postrzelił śmiertelnie operatorkę zdjęć Halynę Hutchins podczas kręcenia zdjęć do filmu "Rust". Prokuratura w Santa Fe, gdzie wydarzył się wypadek, prowadzi śledztwo w tej sprawie; na razie nie postawiono nikomu zarzutów karnych.

Autor:asty//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Jeffrey Bruno / Shutterstock