Pobrali się w 1972 roku, teraz 300 par postanowiło jednocześnie odnowić przysięgę. "Warto być z tego dumnym"

Autor:
kkow//am
Źródło:
People
Śluby i wesela wracają do łask
Śluby i wesela wracają do łaskTVN24
wideo 2/3
TVN24Śluby i wesela wracają do łask

W roku, w którym przysięgali sobie miłość, wybory prezydenckie w USA wygrał Richard Nixon, Jane Fonda zdobyła Oscara, a do kin wchodził "Ojciec chrzestny". Wszyscy główni bohaterowie wyjątkowego wydarzenia w chicagowskiej katedrze pobrali się w 1972 roku.

18 września w niedzielę w Katedrze Najświętszego Imienia Jezus w Chicago zebrało się około 300 par, by świętować 50-lecie swojego małżeństwa. Kardynał i metropolita Chicago Blase J. Cupich chwalił w swojej homilii długowieczność związków przybyłych małżeństw. Zwrócił on uwagę na to, że 50 lat wspólnego pożycia to ponad 18 tysięcy wspólnie spędzonych dni. – Warto być z tego dumnym – podkreślił i dodał, że taka rocznica warta jest świętowania.

Recepta na długi związek

Carl Meyer, jeden z uczestników wspólnych "złotych godów" stwierdził, że trudno bez emocji wspominać 50 lat spędzonych wspólnie z żoną. Ale gdy ktoś jest razem pół wieku, może się nauczyć wielu rzeczy o życiu, które także pomagają w cementowaniu związku. Jak przekonuje Adrienne Micheli, bardzo ważne jest poczucie humoru. Jej mąż, Dino uważa jednak, że źródła sukcesu ich 50-letniego małżeństwa należy szukać gdzie indziej. - Nauczyłem się jednej rzeczy: ona ma zawsze rację – przekonuje.

CZYTAJ WIĘCEJ: Tak 70-lecie wspólnego życia świętowała królowa Elżbieta II i książę Filip

Autor:kkow//am

Źródło: People

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości