Świat

"Urodziłem się na nowo. Jestem jak feniks"

Świat


Prezydent Wenezueli Hugo Chavez, który ostatnio przeszedł na Kubie dwie operacje i chemioterapię w związku z chorobą nowotworową w dniu 57. urodzin powiedział, że czuje się "odrodzony jak feniks" i postanowił pokonać raka.

W chwili, gdy kończę 57 lat, urodziłem się na nowo, jestem jak feniks, wróciłem do życia. Zapraszam was ma moje 67. urodziny Hugo Chavez

Najtrudniejszy etap walki

Dodał, że najtrudniejszy etap walki z chorobą zakończy się w grudniu. W tym miesiącu ma się odbyć w Caracas szczyt przywódców państw Ameryki Łacińskiej. Prezydent powiedział, że wysłał już do nich zaproszenia na 9 grudnia. Szczyt ten planowano początkowo na 5-6 lipca, lecz został przełożony z powodu choroby Chaveza.

"Happy Birthday" Hugo

- Wenezuelska telewizja pokazała obchody urodzin prezydenta w całym kraju - dzieci śpiewające mu piosenki, życzenia od pracowników przemysłu petrochemicznego i starszego brata Chaveza, Adana, na czele tłumu śpiewającego jubilatowi "Happy Birthday".

Chavez nie uczestniczył w tych uroczystościach. Powiedział, że na razie musi ograniczać wystąpienia publiczne, gdyż chemioterapia osłabiła go i spadła mu liczba białych ciałek krwi. - Mam wiele zakazów dotyczących kontaktów z ludźmi. Poprosiłem nawet moją mamę, moich braci, rodzinę, aby zostali w domu w Barinas - dodał.

Chavez w sobotę wrócił do kraju z Kuby, gdzie przeszedł dwie operacje i chemioterapię. Nie podano dokładnie, na jakiego typu nowotwór choruje. Według rozmaitych źródeł, może chodzić o raka prostaty, jelita grubego lub dwunastnicy.

Źródło: PAP