Świat

Ulice zamknięte na zmianę warty. Powodem atak w Berlinie

Świat

CC BY SA 2.0 | Gabriel Villena FernándezUlice wokół Pałacu Buckimgham będą cyklicznie zamykane

Ulice wokół pałacu Buckingham w Londynie mają być przez trzy miesiące zamykane na czas uroczystej zmiany warty przyciągającej tłumy turystów - podano w środę w Londynie. Taki środek bezpieczeństwa wprowadza się po zamachu w Berlinie, gdzie zginęło 12 ludzi.

Ulice zamykane będą od 10.45 do 12.30 lokalnego czasu w dni zmiany warty, która jest chętnie obserwowanym wydarzeniem. Zazwyczaj odbywa się ona co drugi dzień. Poinformował o tym zarząd Parków Królewskich, w gestii którego są też ulice.

Do Londynu na świąteczne wyprzedaże zjedzie wiele osób, a na pokazie noworocznych fajerwerków spodziewanych jest ok. 100 tys. ludzi. We wtorek policja brytyjska zapowiedziała ocenę środków bezpieczeństwa w związku z zamachem na bożonarodzeniowym jarmarku w Berlinie i zamachem na rosyjskiego ambasadora Andrieja Karłowa w Ankarze. Burmistrz Londynu Sadiq Khan powiedział, że urzędnicy dokonają rewizji wszystkich środków bezpieczeństwa w stolicy Wielkiej Brytanii. Kalendarz zmian warty znajduje się na stronach internetowych oraz na Facebooku. Kalendarz informuje też, który z regimentów zapewnia tego dnia oprawę muzyczną. W wigilię Bożego Narodzenia będzie to batalion irlandzki.

[object Object]
Bundestag uczcził ofiary zamachu na jarmark bożonarodzeniowy. Nagranie TVN24 z 19 stycznia tvn24
wideo 2/13

Autor: kło\mtom / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: CC BY SA 2.0 | Gabriel Villena Fernández