Ukraiński sztab: przy granicy z Krymem zaginęło trzech naszych wojskowych

CC BY-SA 3.0 | Anton HoloborodkoSztab w Kijowie podejrzewa, że Rosjanie na Krymie uprowadzili trzech żołnierzy ukraińskich

Ukraiński Sztab Generalny poinformował o zaginięciu trzech żołnierzy przy granicy administracyjnej Ukrainy z okupowanym przez Rosję Krymem. Wojskowi służyli w 79. Brygadzie Powietrznodesantowej z Mikołajewa. Brygada słynie z walk z prorosyjskimi rebeliantami w Donbasie.

Służba prasowa ukraińskiego Sztabu Generalnego podała, że żołnierze 79. Brygady Powietrznodesantowej zaginęli najprawdopodobniej w nocy z piątku na sobotę 5 września.

Sztab podał nazwiska wojskowych.

Zakomunikował, że pełnili służbę w pobliżu granicy administracyjnej z Krymem.

"Poszli popływać w pobliżu tamy"

"W nocy wrócili z punktu obserwacyjnego, przebrali się w cywilne ubranie i - zgodnie z relacją ich kolegów - poszli popływać w pobliżu tamy na terenie przylegającym do granicy okupowanego przez Rosję Krymu. Jak się okazało później, w miejscu tym pojawiły się dwie ciężarówki. Wjechały z terytorium okupowanego Krymu. Wojskowi najprawdopodobniej są nielegalnie przetrzymywani" - donosi służba prasowa ukraińskiego Sztabu Generalnego.

Broń, amunicja i dokumenty wojskowych pozostały w jednostce. Milicja wszczęła dochodzenie.

Jak informują media ukraińskie, zarówno władze okupowanego Krymu, jak i strona rosyjska nie odniosły się do doniesień sztabu w Kijowie.

Wojskowi 79. Brygady Powietrznodesantowej walczą z prorosyjskimi rebeliantami w Donbasie. Bronili m.in. lotniska w Doniecku.

[object Object]
15.03 | Jak wygląda życie mieszkańców Krymu rok po aneksji przez Rosję?Fakty TVN
wideo 2/4

Autor: tas/tr / Źródło: Radio Swoboda, zn.ua

Źródło zdjęcia głównego: CC BY-SA 3.0 | Anton Holoborodko

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości