TVN24 | Świat

Koktajl Mołotowa rzucony przed dom współpracownika Zełenskiego. "Zlecenie było na stronie z ogłoszeniami o pracę"

TVN24 | Świat

Autor:
tas\mtom
Źródło:
PAP, Ukraińska Prawda
Policja zatrzymała sprawcę, który wrzucił koktajl Mołotowa na posesję współpracownika Zełenskiego
ssu.gov.uaPolicja zatrzymała sprawcę, który wrzucił koktajl Mołotowa na posesję współpracownika Zełenskiego

Ukraińska policja zatrzymała mężczyznę, który wrzucił na teren posesji wiceszefa biura prezydenta Wołodymyra Zełenskiego koktajl Mołotowa. W czasie przesłuchania zeznał, że "zlecenie znalazł na stronie z ogłoszeniami o pracę".

25-latek wrzucił koktajl Mołotowa na podwórko przed domem Ihora Żowkwy (adresu nie podano) około godz. 4 rano - poinformowała kijowska policja. Został zatrzymany. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Zatrzymany to pochodzący z obwodu czerkaskiego bezrobotny bez stałego miejsca zamieszkania. W czasie przesłuchania zeznał, że zamówienie podpalenia znalazł na jednym z portali z ogłoszeniami o pracę, a adres i wskazówki otrzymał od zamawiającego przez komunikator Telegram. Dodał, że obiecano mu wypłatę 4 tysięcy dolarów, kiedy o zdarzeniu poinformują media.

Sprawca został zatrzymany ssu.gov.ua

- Mamy nadzieję na szybkie ustalenie zleceniodawców i możliwych motywów napaści oraz pociągnięcia winnych do odpowiedzialności - powiedział w telewizji Ukraina 24 rzecznik prezydenta Wołodymyra Zełenskiego Serhij Nykyforow. Poinformował, że wiceszef biura prezydenta złożył zeznania na policji i nadal wypełnia swoje obowiązki.

Ihora Żowkwapresident.gov.ua

Nikiforow zacytował także słowa Żołkwy o tym, że "próba zastraszenia jego lub biura prezydenta jest bezsensowna i żałosna". Polityk uważa, że "podobna manifestacja nienawiści jest niedopuszczalna w cywilizowanym kraju".

Ostrzelany samochód

Pod koniec września pod Kijowem nieznani sprawcy ostrzelali samochód pierwszego asystenta Wołodymyra Zełenskiego Serhija Szefira. - Zamach był przeprowadzony w celu zastraszenia najwyższego szczebla władzy - powiedział wówczas Szefir, który nie ucierpiał w wyniku ataku.

Autor:tas\mtom

Źródło: PAP, Ukraińska Prawda

Źródło zdjęcia głównego: ssu.gov.ua