Ukraiński wywiad: Rosji zostało mniej niż 200 rakiet typu Iskander

Autor:
asty\mtom
Źródło:
PAP
Nagranie z uderzenia rakietowego podczas ćwiczeń na poligonie Kapustin Jar
Nagranie z uderzenia rakietowego podczas ćwiczeń na poligonie Kapustin Jar
mil.ru
mil.ruNagranie z uderzenia rakietowego podczas ćwiczeń na poligonie Kapustin Jar

Wadym Skibicki z ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR) powiedział, że Rosji zostało mniej niż 200 rakiet typu Iskander.

- (Rosjanie) mają deficyt Iskanderów, zostało ich mniej niż 200, taka jest rzeczywistość. Iskander teraz jest stosowany bardzo rzadko. Po raz ostatni w sierpniu, kiedy wystrzelili go w stronę Kijowa z terytorium Białorusi - powiedział Wadym Skibicki z ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR), cytowany w czwartek przez portal Ukrainska Prawda.

Jeśli chodzi o zestawy Kalibr, to rocznie Rosja mogła wyprodukować 150-180 tych pocisków. Obecnie siły rosyjskie oszczędzają rakiety tego typu, bo 70 proc. elementów potrzebnych do zbudowania pocisku nie jest produkcji rosyjskiej.

Rakieta manewrująca systemu Iskandermil.ru

Rosja wykorzystuje za to według Ukraińców częściej rakiety S-300, składowane w magazynach od ponad 30 lat. W opinii Skibickiego jest to amunicja, którą należy wycofywać ze składów. Przedstawiciel HUR twierdzi, że siły posiadają około 7 tysięcy takich pocisków.

- Bardzo łatwo robić więc utylizację. Zamiast tego, by wydawać pieniądze na utylizację, po prostu wypuszczane są na nasze terytorium. Jeśli policzymy, ile ich wykorzystują, to wystarczy im ich jeszcze na trzy lata - przekazał Skibicki.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty\mtom

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: mil.ru

Pozostałe wiadomości