Prezydent Zełenski proponuje trójstronne rozmowy USA-Rosja-Ukraina

Autor:
akr
Źródło:
PAP

Wołodymyr Zełenski zaproponował Joe Bidenowi przeprowadzenie trójstronnych rozmów z Władimirem Putinem – poinformował szef biura prezydenta Ukrainy Andrij Jermak. - Myślimy, że może to zadziałać - przyznał, dodając, że spotkanie prezydentów Ukrainy, USA i Rosji mogłoby się odbyć w formie wideorozmowy.

"Prezydent Zełenski zaproponował prezydentowi Bidenowi – i myślimy, że może to zadziałać – przeprowadzenie trójstronnego spotkania z Putinem w najbliższym czasie. Możliwe, że przez łącze wideo" - powiedział szef biura prezydenta Ukrainy Andrij Jermak. Ogłosił to na kanale na YouTube think tanku Atlantic Council.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Współpracownik Zełenskiego: amerykańscy partnerzy wykazali pewne zainteresowanie

Najbliższy współpracownik Zełenskiego, cytowany w piątek przez portal Ukraińska Prawda, przekazał, że "na razie czekamy na reakcję - wydaje mi się, że strony rosyjskiej - ale mogę powiedzieć, że nasi amerykańscy partnerzy wykazali pewne zainteresowanie naszą propozycją".

Serwis pisze, że rozmowy miałyby dotyczyć deeskalacji militarnego napięcia spowodowanego koncentracją rosyjskich wojsk przy ukraińskich granicach.

Portal zaznacza, że nie wiadomo, kiedy Zełenski przekazał taką propozycję Bidenowi. Przypomina, że ostatnia rozmowa obu prezydentów odbyła się 3 stycznia, przed negocjacjami delegacji USA i Rosji w Genewie.

Konflikt na UkrainiePAP

Autor:akr

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: