TVN24 | Świat

Ukraina. Władze Mariupola: dwóch saperów Rosji zginęło przy rozminowywaniu Azowstalu

TVN24 | Świat

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP

W opanowanym przez Rosjan kominacie Azowstal zginęło w wybuchu dwóch saperów rosyjskich - przekazał Petro Andriuszczenko. Śmierć saperów doradca mera Mariupola komentował uwagą, że "Mariupol stawia opór nawet po ewakuowaniu stamtąd obrońców ukraińskich".

Doradca mera Mariupola Petro Andriuszczenko poinformował we wtorek, że w opanowanym przez Rosjan kombinacie Azowstal zginęło w wybuchu dwóch saperów rosyjskich, którzy rozminowywali zakłady. Z komentarza, który Andriuszczenko opublikował w serwisie Telegram, wynika, że "doszło do potężnej eksplozji".

Urzędnik napisał, że "wybuch słyszało pół miasta". Śmierć saperów Andriuszczenko komentował uwagą, że "Mariupol stawia opór nawet po ewakuowaniu stamtąd obrońców ukraińskich".

Mariupol w rękach Rosjan

Mariupol nad Morzem Azowskim został zablokowany przez wojska rosyjskie 1 marca. Zakłady Azowstal broniły się przez kolejne tygodnie, po czym armia ukraińska podała, że obrońcy "wypełnili swoje zadanie" i dowódcy polecili im ratować życie.

Pojawiły się doniesienia o stopniowej ewakuacji żołnierzy. Już wcześniej zakłady opuścili chroniący się tam cywile.

Strona rosyjska poinformowała 20 kwietnia o poddaniu się ostatnich ukraińskich obrońców i przejęciu kontroli nad całym kombinatem. Władze Ukrainy zapewniały, że żołnierze Azowstalu zostaną zwolnieni z niewoli rosyjskiej w drodze wymiany jeńców.

Do tej pory władze Rosji przekazały Ukrainie już 35 ciał obrońców kombinatu.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości