Ukraina walczy. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP

Inwazja Rosji na Ukrainę trwa 196 dni. W wyniku ostrzału rakietowego w środę w dzielnicy Niemyszlanskiej w Charkowie zapalił się budynek produkcyjny i kilka samochodów - poinformował na Telegramie mer Charkowa Ihor Terechow. Oto najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin.

> W wyniku ostrzału rakietowego w środę w dzielnicy Niemyszlanskiej w Charkowie zapalił się budynek produkcyjny i kilka samochodów, poinformował w Telegramie mer Charkowa Ihor Terechow - donosi Ukrinform.

> USA mają informację o tym, że Rosja kupuje amunicję artyleryjską od Korei Północnej - potwierdził rzecznik Pentagonu Patrick Ryder. Jak mówił, to oznaka logistycznych kłopotów Rosjan związanych z nałożonymi na Moskwę sankcjami.

> Komendant rosyjskich władz okupacyjnych Berdiańska na południu Ukrainy zmarł w szpitalu wskutek odniesionych obrażeń w wybuchu samochodu - poinformowały ukraińskie media. Do eksplozji doszło we wtorek po południu w centrum miasta.

> W ciągu ostatniego tygodnia Niemcy przekazały Ukrainie stację radarową Cobra i pięć przeciwlotniczych instalacji artyleryjskich Gepard - poinformowała "Ukraińska Prawda" na podstawie komunikatu niemieckiego rządu.

> Mychajło Podolak, doradca ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, przedstawił na Twitterze "jedyną dobrą strategię dla rosyjskich wojsk" - odwrót na wszystkich kierunkach.

> Rosja nie ma prawa wykorzystywać zaporoskiej elektrowni jądrowej w swojej brudnej wojnie, musi powstrzymać agresję i wycofać swoje wojska z Ukrainy - powiedział przedstawiciel USA w ONZ ambasador Jeffrey DeLaurentis, informuje Ukrinform.

> Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) oświadczyła w 52-stronicowym raporcie dotyczącym okupowanej przez wojska rosyjskie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej, że niezbędne jest natychmiastowe utworzenie strefy bezpieczeństwa i ochrony jądrowej.

> Rosyjska gospodarka jest w znacznie gorszej kondycji, niż oficjalnie przedstawia to Kreml - tak wynika z tajnego raportu, przygotowanego dla rosyjskich władz. Do dokumentu, opisującego skutki zachodnich sankcji nałożonych na Moskwę, dotarła agencja Bloomberga. Według raportu Rosji grozi długa i głęboka recesja, załamanie eksportu i drenaż mózgów.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Policja obwodu zaporoskiego

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości