Ukraina walczy. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP

Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa 286. dzień. Rosja przypuściła kolejny zmasowany atak rakietowy na Ukrainę. W wyniku ostrzału w obwodzie zaporoskim zginęły co najmniej dwie osoby. Media informowały o eksplozjach w wielu obwodach. Oto podsumowanie najważniejszych wydarzeń z Ukrainy.

> Bezpośrednio po poniedziałkowym zmasowanym ataku rakietowym Rosji, minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow rozmawiał telefonicznie z szefem Pentagonu Lloydem Austinem o dalszych krokach mających na celu wzmocnienie ukraińskiej obrony powietrznej - poinformowała agencja Interfax-Ukraina.

> W Bachmucie w obwodzie donieckim, który znajduje się na linii frontu, pozostaje 12 tysięcy mieszkańców. Miasto jest bez prądu i gazu - powiadomił szef władz obwodu donieckiego .

> Rosja przypuściła kolejny zmasowany atak rakietowy na Ukrainę. W wyniku ostrzału w obwodzie zaporoskim zginęły co najmniej dwie osoby. Media informowały o eksplozjach w wielu obwodach. Alarm przeciwlotniczy na terenie większości obwodów trwał około trzech godzin. Dowództwo ukraińskich sił powietrznych podało, że Rosjanie wystrzelili nad Ukrainą ponad 70 rakiet, z czego około 60 zostało zestrzelonych.

> Szefowa administracji w dzielnicy Łomonosowskiej w Moskwie nakazała dozorcom pracującym w jednej z tamtejszych spółdzielni mieszkaniowych roznoszenie w nocy wezwań do wojska. Nie mogą wracać bez potwierdzonych doręczeń - poinformował portal Insider.

> Służby prasowe Kremla poinformowały, że prezydent Władimir Putin odwiedził most Krymski, zniszczony po ukraińskim ataku w październiku. Przywódca siedział za kierownicą mercedesa. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, pytany, dlaczego Putin wybrał taki samochód, tłumaczył, że "taki był na miejscu".

> Podpisywanie czegokolwiek z tymi terrorystami nie przyniesie pokoju. Tylko demontaż terrorystycznych możliwości Rosji, wyzwolenie całej Ukrainy i pociągnięcie morderców do odpowiedzialności może przynieść pokój - oświadczył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

> USA potajemnie zmodyfikowały przekazane Ukrainie wyrzutnie artylerii rakietowej HIMARS, by uniemożliwić używanie ich do wystrzeliwania rakiet dalszego zasięgu - podał "Wall Street Journal", powołując się na przedstawicieli amerykańskiej administracji.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty//now

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości