Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP

Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa 273. dzień. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w swoim regularnym wystąpieniu w mediach społecznościowych poinformował o uruchomieniu w całym kraju "punktów niezłomności", gdzie w razie masowych rosyjskich nalotów obywatele będą mogli uzyskać niezbędną pomoc. Oto podsumowanie najważniejszych wydarzeń z Ukrainy.

> W Sewastopolu i Eupatorii na okupowanym przez Rosjan Krymie rozległy się we wtorek wieczorem wystrzały - poinformował portal Ukraińska Prawda, powołując się m.in. na prorosyjskie władze Krymu, według których rosyjska obrona powietrzna otworzyła ogień do nadlatujących dronów.

> Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w swoim regularnym wystąpieniu w mediach społecznościowych poinformował o uruchomieniu w całym kraju "punktów niezłomności", gdzie w razie masowych rosyjskich nalotów obywatele będą mogli uzyskać niezbędną pomoc.

> Ukraina musi wyzwolić i odbudować jeszcze blisko dwa tysiące miejscowości - podkreślił prezydent Wołodymyr Zełenski w wystąpieniu online na forum francuskiego kongresu merów i władz lokalnych. - Rosja chce przekształcić zimno w broń masowego rażenia - zaznaczył.

> Rzecznik ukraińskiego resortu spraw zagranicznych przekazał stacji CNN, że przedstawiciele Ukrainy i Iranu spotkali się, by omówić kwestię dostaw irańskich dronów dla rosyjskiej armii. Według przedstawicielstwa Iranu przy ONZ to strona irańska wyszła z inicjatywą "spotkania ekspertów".

> Rosja wyczerpuje strategiczne rezerwy rakietowe - poinformował portal Ukraińska Prawda, powołując się na źródła w ojczystym resorcie obrony. Według tychże źródeł, rosyjska armia "jest już zmuszona, by sięgać po pociski z zapasów nuklearnych".

> Wołodymyr Kliczko, były bokserski mistrz świata i brat mera Kijowa, Witalija Kliczki, obawia się, że Rosjanie ponownie zaatakują stolicę Ukrainy. Kliczko swoje zaniepokojenie wyraził w czasie szczytu gospodarczego w Berlinie, zorganizowanego przez niemiecką gazetę "Sueddeutsche Zeitung".

> W ciągu ostatnich dziesięciu dni dziesięć krajów ogłosiło decyzje w sprawie nowych pakietów pomocy wojskowej lub finansowej na zakup broni dla Ukrainy - poinformował minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba.

> Bank Światowy mobilizuje dodatkowe 4,5 miliarda dolarów na wsparcie Ukrainy, co pomoże naszemu krajowi zaspokoić najpilniejsze potrzeby w okresie zimowym - poinformował na Twitterze premier Ukrainy Denys Szmyhal.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości