"Modlitwa o wyzwolenie". Poruszające nagranie obrońców Ukrainy

Autor:
momo
/ prpb
Źródło:
tvn24.pl

Ukraino! Ojczyzno moja! Panie, Ojcze nasz, który jesteś w niebie. Pobłogosław nas, pobłogosław naszą ofensywę! - skandują ukraińscy żołnierze na nagraniu, opublikowanym przez naczelnego dowódcę Sił Zbrojnych Ukrainy generała Wałerija Załużnego. "To modlitwa o wyzwolenie Ukrainy" - napisał ukraiński sztab generalny.

"Nadszedł czas, aby odebrać to, co nasze" - napisał Wałerij Załużny, nazywany przez Ukraińców "Żelaznym Generałem" i "Bohaterem Ukrainy". Pod spodem zamieścił trwający minutę film. Na nagraniu widać ukraińskich żołnierzy z karabinami w rękach, niemieckie czołgi i amerykańskie wyrzutnie rakiet. - Ukraino, ojczyzno moja. Panie, Ojcze nasz, który jesteś w niebie, pobłogosław nas - mówi na nagraniu dowódca, po czym wykrzykuje: - Ruszam zniszczyć wrogów naszej ojczyzny!

- Niech moja ręka będzie silna, by zabić wrogów! Niech mój wzrok będzie wyraźny, by zabić wrogów! Ukraino! Moja Ojczyzno! Boże, Ojcze nasz, któryś jest w niebie. Pobłogosław nas, pobłogosław naszą ofensywę! Pobłogosław naszą świętą zemstę! Nasze święte zwycięstwo! - skandują żołnierze za swoim dowódcą.

"To modlitwa o wyzwolenie Ukrainy. Z takimi słowami i myślami nasi bohaterscy żołnierze ruszają do ofensywy, aby wyzwolić Ukrainę od rosyjskich najeźdźców i wznieść Sztandar Zwycięstwa" - napisano na profilu Sztabu Generalnego Ukraińskich Sił Zbrojnych.

Ten sam film udostępnił ukraiński resort obrony. "Nie ma na świecie siły, która mogłaby powstrzymać ten naród przed osiągnięciem świętego celu, jakim jest życie w wolności na ziemi danej przez Boga" - czytamy we wpisie ministerstwa na Twitterze.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:momo / prpb

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: facebook.com/GeneralStaff.ua

Pozostałe wiadomości