Rosyjska inwazja na Ukrainę. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Autor:
ft//rzw
Źródło:
PAP, tvn24.pl

Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa 284. dzień. Najbardziej zacięte walki toczą się w rejonie Bachmutu w obwodzie donieckim - przekazał rzecznik ukraińskiego Wschodniego Zgrupowania Wojsk. Unia Europejska ustaliła oficjalnie limit cenowy na rosyjską ropę naftową na poziomie 60 dolarów za baryłkę. Oto podsumowanie najważniejszych wydarzeń z Ukrainy.

> Najbardziej krwawym, brutalnym i ciężkim kierunkiem walk nazwał rejon Bachmutu w obwodzie donieckim Ukrainy - przekazał rzecznik Wschodniego Zgrupowania Wojsk Serhij Czerewaty. "To najprawdopodobniej kluczowe miejsce rozstrzygnięcia tej wojny. Wróg codziennie szturmuje w okolicach Bachmutu, Sołedaru, Kliszczijiwki i innych miejscowości" - dodał.

> Władimir Putin wszedł na nowy poziom barbarzyństwa. Ukraina jednak wygrywa w tej wojnie - oceniła podsekretarz stanu USA Victoria Nuland, która odbyła dwudniową wizytę w Ukrainie.

> Rada Unii Europejskiej poinformowała w sobotę oficjalnie o ustaleniu pułapu cenowego na rosyjską ropę naftową na poziomie 60 dolarów za baryłkę. Krok ten ma zmniejszyć skoki cen surowca i uszczuplić dochody rosyjskiego budżetu.

> Sześć przesyłek zawierających ładunki wybuchowe, które w ostatnich dniach trafiły do instytucji politycznych i gospodarczych w Hiszpanii, ma związek z wyjazdem hiszpańskich ekspertów na Ukrainę w celu zbadania zbrodni wojennych popełnionych tam przez rosyjskie wojska - wynika ze śledztwa, na którego ustalenia w sobotę powołuje się dziennik "La Razon".

> Do stolicy Białorusi, Mińska, przybył z niezapowiedzianą wizytą minister obrony Rosji Siergiej Szojgu. Rozmawiał ze swym białoruskim odpowiednikiem Wiktarem Chreninem oraz Alaksandrem Łukaszenką.

> Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) opublikowała w sobotę listę 10 przedstawicieli Cerkwi Prawosławnej Ukrainy lub osób blisko z nią związanych, które zostały objęte sankcjami ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego, zatwierdzonymi przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft//rzw

Źródło: PAP, tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości