Brytyjski wywiad: Przez miesiąc Rosjanie posunęli się o kilka kilometrów. Niemal pewne, że to mniej, niż planowano

Autor:
ads//now
Źródło:
tvn24.pl

Rosyjskie wojska ciągle prowadzą ciężki ostrzał artyleryjski, ale nie mają wystarczająco piechoty zdolnej do zapewnienia sobie większych postępów - twierdzi brytyjski wywiad, którego doniesienia przedstawia w codziennej aktualizacji ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii. Rosjanie - jak czytamy w analizie - w ciągu miesiąca posunęli się w Donbasie o kilka kilometrów. "Jest niemalże pewne, że to mniej, niż planowano" - podano.

Brytyjski wywiad opublikował we wtorek rano codzienną analizę dotyczącą sytuacji w Ukrainie. "W ciągu weekendu Rosjanie kontynuowali swoje wysiłki na rzecz wzmocnienia pozycji w południowej Ukrainie. Jednocześnie cały czas prowadzą ataki na ukraińskie pozycje w obwodzie donieckim" - czytamy.

Rosyjskie wojska "posunęły się o co najwyżej 3 kilometry"

Jak podano, "przez ostatnie 30 dni największe postępy Rosjanie uczynili w ofensywie w stronę Bachmutu". "Jednak posunęli się w tym czasie o zaledwie 10 kilometrów" - zaznaczyli Brytyjczycy. Rosyjskie wojska próbowały przebić się przez ukraińską obronę również w innych częściach Donbasu, ale - czytamy - "przez ostatni miesiąc posunęły się o co najwyżej 3 kilometry" i "jest niemalże pewne, że to mniej, niż planowano".

"Rosjanie stale prowadzą ciężki ostrzał artyleryjski, ale nie mają wystarczająco piechoty zdolnej do zapewnienia sobie większych postępów" - twierdzi brytyjski wywiad.

Autor:ads//now

Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości