Rosjanie ostrzelali szpital, zginęło niemowlę. Burmistrz: siły ukraińskie zniszczyły wyrzutnię, z której dokonano ataku

Autor:
ft//rzw
Źródło:
tsn.ua, PAP

W wyniku ataku rakietowego Rosjan na oddział położniczy szpitala w Wilniańsku w obwodzie zaporoskim na południu Ukrainy zginęło dwudniowe niemowlę. W czasie pogrzebu Serhija we wsi Nowosolne, według miejscowych mediów słychać było wybuchy. Jeden z portali, powołując się na burmistrza Melitopola, przekazał, że to siły ukraińskie zniszczyły wyrzutnię, której Rosjanie mieli użyć do przeprowadzonego w środę uderzenia. 

Serhij był czwartym dzieckiem Marii i Witalija. Przyszedł na świat na oddziale położniczym szpitala w Wilniańsku w obwodzie zaporoskim na południu Ukrainy. Po porodzie kobieta napisała do swego partnera wiadomość: "Mamy syna". Mężczyzna nigdy jednak nie zobaczył dziecka żywego. 23 listopada w nocy Rosjanie zaatakowali budynek przy użyciu pocisków rakietowych.

Zniszczony szpital w WilniańskuOłeksandr Staruch/Facebook

Według relacji ukraińskich mediów uderzenie nastąpiło tuż po tym, gdy matka ułożyła dwudniowego syna w łóżeczku. Po ataku Maria i mały Serhij znaleźli się pod gruzami. Samodzielne próby wydostania dziecka przez ranną matkę się nie powiodły. Zwłoki dziecka wydobyły spod zawalonego budynku dopiero służby ratownicze.

Zniszczony szpital w WilniańskuOłeksandr Staruch/Facebook

W czasie pogrzebu było słychać wybuchy

Pogrzeb Serhija odbył się we wsi Nowosolne w obwodzie zaporoskim. W czasie ceremonii w oddali słychać było wybuchy - przekazał portal tsn.ua.

Lojalny wobec władz w Kijowie burmistrz Melitopola w obwodzie zaporoskim Iwan Fedorow przekazał później, że siły ukraińskie zniszczyły wyrzutnię S-300, której Rosjanie mieli użyć do ataku na szpital.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft//rzw

Źródło: tsn.ua, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Ołeksandr Staruch/Facebook

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości