TVN24 | Świat

Władze Charkowa: spod 98 ruin domów ratownicy wydobyli ponad 150 ciał

TVN24 | Świat

Autor:
ft//now
Źródło:
PAP

W Charkowie do początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę ratownicy wydobyli spod gruzów 98 budynków ponad 150 ciał, po bombardowaniach i ostrzałach udało się uratować ponad 250 osób - poinformował Interfax-Ukraina Anatolij Torjanik z pogotowia ratunkowego w Charkowie. Dodał, że saperzy unieszkodliwiają w mieście nawet po 100-200 min dziennie, a do rozbrojenia pozostało jeszcze przynajmniej ponad 2 tysiące ladunków.

- W Charkowie od początku inwazji nasi ratownicy całkowicie przeszukali 98 gruzowisk powstałych po bombardowaniach. Niestety, spod gruzów wydobyto ponad 150 ciał. Ponad 250 osób zostało uratowanych przez nasze jednostki podczas akcji ratowniczych - powiedział Anatolij Torjanik z pogotowia ratunkowego w Charkowie

Atak Rosji na Ukrainę. Relacja na żywo w tvn24.pl >>>

100-200 min dziennie. Do unieszkodliwienia jeszcze ponad 2 tysiące

Torjanik powiedział też, że podczas ostrzałów zginęli dwaj ratownicy, którzy przyszli ugasić pożar i znaleźli się pod ostrzałem, oraz trzech saperów. Siedmiu saperów zostało rannych.

Według niego w pierwszych dniach po rozpoczęciu zakrojonej na szeroką skalę inwazji rosyjskiej ukraińscy saperzy unieszkodliwiali w Charkowie niekiedy po 100-120 min dziennie. W niecałe 3 miesiące łącznie zneutralizowali około 4 tysiące ładunków wybuchowych. Do unieszkodliwienia jest jeszcze ponad 2 tysiące zlokalizowanych ładunków.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft//now

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości