TVN24 | Świat

Ukraina. Prezydent Wołodymyr Zełenski: Donbas został całkowicie zniszczony

TVN24 | Świat

Autor:
mart/kab
Źródło:
PAP

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował, że rosyjskie siły "całkowicie zniszczyły" Donbas. - Tam jest piekło - stwierdził. Apelował też o pomoc finansową dla Ukrainy, bo - jak wskazał - każdy miesiąc wojny oznacza dla kraju dziurę w budżecie w wysokości około pięciu miliardów dolarów.

Walka Ukraińców z rosyjskimi siłami trwa 86. dobę. - Siły rosyjskie całkowicie zniszczyły Donbas, region na wschodzie Ukrainy - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w nagraniu wyemitowanym w czwartek późnym wieczorem. Oskarżył też Rosjan o prowadzenie bezsensownych bombardowań.

Wojna w Ukrainie. Relacja na żywo w tvn24.pl

Ukraińscy żołnierze w AwdijiwceDiego Herrera/Europa Press/Getty Images

- W Donbasie okupanci próbują wywierać jeszcze większą presję. Tam jest piekło i to nie jest przesada - mówił Zełenski.

Apel o pomoc finansową

Poinformował też, że dla Ukrainy obrona przed rosyjską agresją oznacza każdego miesiąca dziurę w budżecie w wysokości około 5 miliardów dolarów. - Jeśli mamy sprostać w tej wojnie o wolność, to potrzebujemy natychmiastowej i pełnej pomocy finansowej - stwierdził Zełenski.

Jego zdaniem zagraniczni partnerzy Ukrainy nie powinni tej pomocy traktować jako wydatku lub prezentu. - To jest wasz wkład w we własne bezpieczeństwo. Wspólnie musimy powstrzymać rosyjską agresję - pokreślił ukraiński prezydent.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mart/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Diego Herrera/Europa Press/Getty Images

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości