Karetki i sprzęt medyczny dla Kijowa. Kliczko: z serca dziękuję Polakom, naszym przyjaciołom

Autor:
ft/kg
Źródło:
TVN24
Do Kijowa dotarła pomoc medyczna. Kiczko: z serca dziękuję Polakom [19.05.2022]
Do Kijowa dotarła pomoc medyczna. Kiczko: z serca dziękuję Polakom [19.05.2022]TVN24
wideo 2/21
TVN24Do Kijowa dotarła pomoc medyczna. Kiczko: z serca dziękuję Polakom [19.05.2022]

Do Kijowa dotarła pomoc medyczna. Polscy wolontariusze przyjechali do ukraińskiej stolicy karetkami, zapełnionymi sprzętem szpitalnym. - Ukraina ma zrujnowaną gospodarkę, logistykę i infrastrukturę. Bardzo potrzebujemy pomocy przyjaciół - powiedział obecny przy przekazaniu pomocy mer miasta Witalij Kliczko. Przy tej okazji podziękował Polakom za pomoc udzielaną Ukraińcom. 

W czasie przekazania karetek i sprzętu medycznego mer Kijowa Witalij Kliczko "z serca" podziękował Polakom, "naszym przyjaciołom", za to, że "miliony Ukraińców znalazły w waszych domach tymczasowe schronienie". Jak dodał, "Ukraina ma zrujnowaną gospodarkę, logistykę i infrastrukturę". - Bardzo potrzebujemy pomocy przyjaciół - zaznaczył Kliczko.

Atak Rosji na Ukrainę. Relacja na żywo w tvn24.pl >>>

Mer Kijowa Witalij KliczkoTVN24

Pomoc medyczna dotarła do Kijowa

Obecny w ukraińskiej stolicy reporter TVN24 Tomasz Kanik rozmawiał z polskimi wolontariuszami, którzy dostarczyli sprzęt do miasta. Jeden z nich, Robert, podkreślił międzynarodowy charakter udzielonej Kijowowi pomocy. - Trzeba podziękować mieszkającym w Berlinie lekarzom ukraińskiego pochodzenia - mówił.

- Myśmy wozili podczas okrążenia Hostomela, Irpienia i Buczy do [tych-red.] miast te rzeczy. Tu nie zginęła jedna rzecz, jedno sznurowadło z buta, jest tak pięknie ta robota robiona. Są lekarze w naszym batalionie, którzy to wszystko sortują - opowiadał.

Pytany o to, co znajduje się w karetkach, wolontariusz Maciek powiedział, że jest tam sprzęt szpitalny. - Stół operacyjny, pompy, wózki inwalidzkie, żywność, lekarstwa, opatrunki, bandaże - wymieniał.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft/kg

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości