"Obwód kijowski wolny od okupantów". Rosjanie przemieszczają się w głąb Białorusi

Autor:
ads/adso
Źródło:
PAP

Obwód kijowski jest wolny od rosyjskich okupantów - poinformowała wiceminister obrony Ukrainy Hanna Malar. Jak podaje ukraiński sztab generalny, Rosjanie przemieszczają się w głąb Białorusi, skąd próbują wysyłać do Rosji skradzione przedmioty.

Malar poinformowała, że "Irpień, Bucza, Hostomel i cały obwód kijowski są wolne od okupantów".

Doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Wadym Denysenko zaapelował do mieszkańców obwodu kijowskiego, którzy wyjechali z tego regionu, by nie wracali jeszcze do domów mimo wycofania się wojsk rosyjskich, gdyż jest to niebezpieczne. Jak podkreślił, na terenach opuszczonych przez żołnierzy rosyjskich jest bardzo dużo min i zdarzają się nawet przypadki zaminowania zwłok. Oprócz tego jakiś Rosjanin, który pozostał w regionie, może niespodziewanie wystrzelić i "nikt nie wie, gdzie to się może zdarzyć" – powiedział.

Sztab generalny: wojska rosyjskie przemieszczają się w kierunku Białorusi

Na północny zachód od Kijowa trwa przemieszczenie wojsk rosyjskich w głąb terytorium Białorusi - podał w sobotę sztab generalny ukraińskich sił zbrojnych.

Jak podano, na tym kierunku trwa również "ewakuacja" skradzionych przez Rosjan samochodów cywilnych. Według sztabu Rosjanie wywożą na Białoruś skradzione samochody mieszkańców podkijowskich miast: Hostomla, Irpienia, Buczy i Iwankowa. Przed przerzuceniem na inne kierunki żołnierze próbują z terytorium Białorusi wysyłać do Rosji zagrabiony na Ukrainie majątek, używając w tym celu rosyjskiej firmy kurierskiej CDEK.

Autor:ads/adso

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości