Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Autor:
asty/adso
Źródło:
PAP

Agresja Rosji na Ukrainę trwa od 162 dni. W ciągu ostatniej doby siły rosyjskie ostrzelały 30 miejscowości na Ukrainie - poinformował wiceminister spraw wewnętrznych Ukrainy Jewhenij Jenin. Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy przekazał, że armia odparła kilka prób szturmu rosyjskich wojsk w dwóch rejonach w Donbasie.

> Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że armia odparła kilka prób szturmu rosyjskich wojsk w dwóch rejonach w Donbasie. Podał, że Rosjanie atakowali w okolicach wsi Berestowe w rejonie (powiecie) bachmuckim w obwodzie donieckim i w kierunku innych miejscowości rejonu bachmuckiego, jak Jakiwliwka, Wołodymiriwka, Pokrowske czy Kodema.

> W ciągu ostatniej doby siły rosyjskie ostrzelały 30 miejscowości na Ukrainie, wskutek czego zginęło 16 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych – poinformował wiceminister spraw wewnętrznych Ukrainy Jewhenij Jenin. - Sytuacja jest najbardziej napięta w obwodzie donieckim. Ponadto intensywnie ostrzeliwane są obwody mikołajowski, charkowski, sumski, czernihowski i chersoński – dodał.

> Ukraińskie siły obrony powietrznej w ciągu jednego wieczora zestrzeliły rosyjskie rakiety o wartości 91 milionów dolarów - policzył "Forbes Ukraine". We wtorek Rosja wystrzeliła osiem pocisków manewrujących typu Ch-101 w kierunku centralnych, południowych i zachodnich obwodów Ukrainy, a siedem z nich zostało zestrzelonych.

> W wywiadzie dla dziennika "South China Morning Post" Wołodymyr Zełenski wezwał Chiny, aby wykorzystały swoją potęgę ekonomiczną i wpływy polityczne do nakłonienia Rosji do zakończenia walk na Ukrainie. - To bardzo potężne państwo, potężna gospodarka, dlatego może wpływać politycznie i ekonomiczne na Rosję – powiedział prezydent Ukrainy.

> Ukraiński rządowy portal Centrum Narodowego Sprzeciwu przekazał, że mieszkańcy okupowanego przez wojska rosyjskie Chersonia na południu kraju otrzymali siedmiopunktowy poradnik dotyczący postępowania cywilów podczas ukraińskiej kontrofensywy. Miejscowej ludności zaleca się między innymi zgromadzenie zapasów żywności i pozostanie w domach.

> Włoska Gwardia Finansowa skonfiskowała majątek wartości 141 milionów euro, należący do biznesmena Lanfranco Cirillo, znanego jako "architekt prezydenta Rosji Władimira Putina i rosyjskich oligarchów". 63-letni przedsiębiorca jest oskarżony o przestępstwa podatkowe.

> Mychajło Podolak, doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, we wpisie w mediach społecznościowych nazwał byłego kanclerza Gerharda Schroedera "znanym heroldem imperium i głosem przy dworze" Władimira Putina.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/adso

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości