TVN24 | Świat

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

TVN24 | Świat

Autor:
asty\mtom
Źródło:
PAP

Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa 94. dzień. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział w nagraniu wideo, że sytuacja na linii frontu walki z Rosjanami jest niezwykle trudna, ale rosyjska armia daremnie liczy na zdobycie przyczółku w Łymanie czy Siewierodoniecku. Oto najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin.

> Dwóm obywatelom Wielkiej Brytanii i Marokańczykowi, którzy walczyli po stronie Ukrainy i zostali schwytani przez siły rosyjskie, może grozić kara śmierci - przekazali prorosyjscy separatyści, których za rosyjską agencją Interfax cytuje BBC.

> Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział w nagraniu wideo, że sytuacja na linii frontu walki z Rosjanami jest niezwykle trudna, ale rosyjska armia daremnie liczy na zdobycie przyczółku w Łymanie czy Siewierodoniecku.

> Na obrzeżach Siewierodoniecka trwają walki, ale miasto nie jest odcięte i mimo prognoz Rosjanie nie zdołają w najbliższych dniach zająć obwodu ługańskiego - oświadczył na Telegramie szef władz obwodowych Serhij Hajdaj.

> Jak wynika z pierwszego niezależnego raportu dotyczącego możliwego ludobójstwa Rosji na Ukrainie, podpisanego przez ponad 30 badaczy i ekspertów, zebrano wystarczająco dowodów, aby stwierdzić, że Moskwa podżega do ludobójstwa i popełnienia zbrodni, mających na celu unicestwienie narodu ukraińskiego.

> Kreml się nie zatrzyma na jakichkolwiek ustaleniach pokojowych - mówiła w "Faktach po Faktach" była premier Ukrainy Julia Tymoszenko, odnosząc się do ewentualnego porozumienia z Rosją w kontekście wojny w Ukrainie.

> Prezydent USA Joe Biden stwierdził, że rosyjski przywódca Władimir Putin "nie tylko stara się zająć Ukrainę, ale tak naprawdę próbuje wymazać kulturę i tożsamość ukraińskiego narodu".

> Ukraińsko-rosyjskie negocjacje pokojowe zostały wstrzymane. Między Kijowem i Moskwą trwają już tylko rozmowy w sprawie wymiany jeńców wojennych - poinformował minister spraw zagranicznych Turcji Mevlut Cavusoglu, cytowany przez turecką gazetę "Sabah".

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty\mtom

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości