TVN24 | Świat

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

TVN24 | Świat

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP
Ukraińskie siły specjalne używają dronów kamikadze zagranicznej produkcji
Ukraińskie siły specjalne używają dronów kamikadze zagranicznej produkcjiFacebook/@GeneralStaff.ua
wideo 2/18
Facebook/@GeneralStaff.uaUkraińskie siły specjalne używają dronów kamikadze zagranicznej produkcji

Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa 92. dzień. Rosjanie chcą za wszelką cenę zdobyć obwód ługański, dlatego przerzucają na ten kierunek siły spod Mariupola, Charkowa i z regionu donieckiego - przekazał szef obwodowej administracji Serhij Hajdaj. Oto najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin.

> Rosjanie chcą za wszelką cenę zdobyć obwód ługański, dlatego przerzucają na ten kierunek siły spod Mariupola, Charkowa i z regionu donieckiego - przekazał szef obwodowej administracji Serhij Hajdaj.

> Jak dodał Hajdaj, 95 procent tego terytorium na wschodzie Ukrainy zostało zajęte przez wojska rosyjskie, a sytuacja w całym Donbasie jest wyjątkowo zła. "Obwód ługański nadal powstrzymuje ordę, która niszczy nasze miejscowości" - oświadczył.

> Szczątki rosyjskich żołnierzy wciąż są odnajdywane w wioskach i wokół wiosek pod Kijowem, przez które przechodzili lub które czasowo zajęli - podała BBC.

> Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wezwał społeczność międzynarodową do bardziej zdecydowanego opowiedzenia się po stronie jego kraju, odpierającego rosyjską agresję. Ocenił, że nadal "zbyt wielu ogląda się na Rosję" i własne interesy.

Wołodymyr Zełenskipresident.gov.ua

> Rosjanie zaczęli wydawać na okupowanym terytorium obwodu donieckiego, w tym w Mariupolu, rosyjskie paszporty - poinformował doradca mera miasta Petro Andriuszczenko.

> Przewodniczące parlamentów państw Unii Europejskiej rozmawiały o wsparciu dla szybkiej akcesji Ukrainy do Unii Europejskiej. W uzyskaniu statusu kandydata do UE bardzo ważne jest poparcie parlamentów - podkreśliła uczestnicząca w spotkaniu wiceszefowa Rady Najwyższej Ukrainy Ołena Kondratiuk.

> Minister zdrowia Adam Niedzielski i ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski spotkali się w środę, by omówić między innymi wsparcie dla uchodźców z Ukrainy i odbudowę systemu zdrowia w tym kraju.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości