Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Autor:
asty/kab
Źródło:
TVN24 PAP
Kijów po rosyjskim ataku. Tak wygląda sytuacja w centrum ukraińskiej stolicy po uderzeniu dwóch rakiet
Kijów po rosyjskim ataku. Tak wygląda sytuacja w centrum ukraińskiej stolicy po uderzeniu dwóch rakietTVN24
wideo 2/21
TVN24Kijów po rosyjskim ataku. Tak wygląda sytuacja w centrum ukraińskiej stolicy po uderzeniu dwóch rakiet

Ukraina broni się przed rosyjską inwazją już 66. dzień. Dziennikarka Radia Wolna Europa/Radia Swoboda Vira Hyrych zginęła w Kijowie po tym, jak rosyjski pocisk rakietowy uderzył w budynek mieszkalny. Z kolei w obwodzie donieckim siły ukraińskie zdetonowały most kolejowy Liman-Rajhorodok na rzece Doniec - podał portal Hromadske. Oto ostatnie najważniejsze wydarzenia.

W obwodzie donieckim siły ukraińskie zdetonowały most kolejowy Liman-Rajhorodok na rzece Doniec - podał portal Hromadske. Dodano, że stało to się wtedy, gdy na moście znajdował się rosyjski skład towarowy.

W wywiadzie dla saudyjskiego kanału telewizyjnego "Al-Arabiya" szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow stwierdził, że Moskwa nie uważa, że jest w stanie wojny z NATO. Zdaniem głównego dyplomaty Kremla to "NATO żyje w przekonaniu, że jest w stanie wojny z Rosją".

Dziennikarka Radia Wolna Europa/Radia Swoboda Vira Hyrych zginęła w Kijowie po tym, jak rosyjski pocisk rakietowy uderzył w budynek mieszkalny. Jej ciało znaleziono w zgliszczach w piątek. - Jesteśmy wstrząśnięci i oburzeni jej bezsensowną śmiercią w kraju i mieście, które kochała - powiedział szef Radia Wolna Europa/Radia Swoboda Jamie Fly.

Zniszczenia po rosyjskim ostrzale Kijowa [29.04.2022]TVN24

Prezydent Wołodymyr Zełenski udzielił specjalnego wywiadu wyłącznie dla polskich mediów. Powiedział, że Polacy przyjęli do siebie Ukraińców nie jak uchodźców, ale jak członków rodziny i dlatego jego rodacy w naszym kraju czuli się prawie jak w domu. Zełenski podziękował również prezydentowi Polski Andrzejowi Dudzie, z którym - jak przyznał - rozmawia bardzo często.

Były prezydent Niemiec Joachim Gauck poparł zupełne odcięcie się od importu surowców energetycznych z Rosji, w tym gazu. W rozmowie z portalem RND bronił swojego stanowiska, że "dla wolności trzeba też czasem zmarznąć".

Wojna na Ukrainie dobitnie przypomina, że nic nie zastąpi wiarygodnej obrony i pokazuje znaczenie sojuszy - powiedział brytyjski następca tronu książę Karol.

Autor:asty/kab

Źródło: TVN24 PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości