Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Autor:
FC/kab
Źródło:
PAP, TVN24

Inwazja Rosji na Ukrainę trwa od 347 dni. Rosjanie atakują na wschodzie przy użyciu coraz większych sił. Werbowane są między innymikobiety osadzone w więzieniach na okupowanych terenach. W drodze na Ukrainę są czołgi Leopard 2 z Kanady. Oto najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin.

> Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przyznał w nagraniu wideo, że sytuacja na froncie robi się coraz cięższa. Wyjaśnił, że rosyjskie dowództwo rzuca coraz więcej sił, by złamać ukraińską obronę na wschodzie kraju. Jest bardzo ciężko. W Bachmucie, Wuhłedarze, w rejonie Łymanu i na innych odcinkach frontu. Lecz teraz, jak każdego dnia spośród tych 346 dni (wojny - red.), wytrwałość naszych żołnierzy decyduje o wszystkim" - oświadczył ukraiński przywódca.

> Prezydent Wołodymyr Zełenski w sobotę poinformował w wieczornym wystąpieniu wideo, że pozbawił ukraińskiego obywatelstwa byłych urzędników rządu Wiktora Janukowycza, którzy wspierają Rosję w jej wojnie z Ukrainą i mają rosyjskie obywatelstwo.

> Pierwsza dostawa czołgów Leopard 2 dla Ukrainy obiecanych przez Kanadę wyleciała z lotniska w Halifax - poinformowała w sobotę szefowa kanadyjskiego resortu obrony Anita Anand.

> W celu uzupełnienia strat w szeregach wojska, rosyjskie dowództwo werbuje kobiety osadzone w więzieniach na okupowanych terenach Ukrainy. W ciągu tygodnia zwerbowano około 50 kobiet z kolonii karnej w Śnieżnem w obwodzie donieckim - poinformował Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

> Kilka tysięcy ochotników zgłosiło się w ciągu pierwszego dnia naboru do tworzonych w strukturze MSW Ukrainy oddziałów nazwanych Gwardią Szturmową - informuje ukraińska Gwardia Narodowa (GN).

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:FC/kab

Źródło: PAP, TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości