Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP

Inwazja Rosji na Ukrainę trwa od 395 dni. Rada miejska Chersonia wezwała mieszkańców gminy do ewakuacji z powodu ciągłego rosyjskiego ostrzału - poinformował portal Ukraińska Prawda. Władze przygotowały transport autobusami i pociągiem oraz plany ewakuacji z gminy. Oto najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin.

> Zginął kolejny żołnierz Ukrainy - obywatel Polski, a dwóch, kilka dni temu rannych, wciąż jest w stanie poważnym - przekazał w mediach społecznościowych minister w KPRM Michał Dworczyk.

> Rada miejska Chersonia wezwała mieszkańców gminy do ewakuacji z powodu ciągłego rosyjskiego ostrzału - poinformował portal Ukraińska Prawda. Władze przygotowały transport autobusami i pociągiem oraz plany ewakuacji z gminy.

> Ukrainistka i tłumaczka profesor Ola Hnatiuk mówiła w "Faktach po Faktach", że jej zdaniem większość Rosjan jest odpowiedzialna za agresję na Ukrainę, ponieważ popiera putinowski reżim i Władimira Putina. - Są pojedyncze przypadki ludzi, którzy myślą inaczej - powiedziała.

> Kanada i USA potępiają Rosję za inwazję na Ukrainę, zwiększą inwestycje w bezpieczeństwo, za poważne długoterminowe zagrożenie uważają Chiny - poinformowali prezydent USA Joe Biden i premier Kanady Justin Trudeau.

> Amerykański resort finansów poinformował o nałożeniu sankcji na trzy podmioty i ośmiu urzędników z Białorusi - chodzi tu między innymi o producenta ciężarówek BiełAZ, Mińską Fabrykę Samochodów (MAZ) oraz prezydencki samolot Alaksandra Łukaszenki.

> Austria wypełni swoje zobowiązania i aresztuje oraz dokona ekstradycji prezydenta Rosji Władimira Putina do Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze, jeśli ten zdecyduje się przyjechać do naszego kraju - poinformowało ministerstwo spraw zagranicznych.

> Francuska sieć Leroy Merlin zapowiada opuszczenie rosyjskiego rynku i chce sprzedać wszystkie swoje sklepy w Rosji - podał Reuters, powołując się na komunikat spółki macierzystej ADEO. Leroy Merlin zatrudnia w Rosji 45 tysięcy osób.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości