Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Autor:
kz/kab
Źródło:
PAP, Reuters

Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa od 586 dni. - W żadnym wypadku nie możemy pozwolić na przerwanie amerykańskiego wsparcia dla Ukrainy - oświadczył prezydent USA Joe Biden. Przedstawiciele Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) rozpoczęli wizytę w Kijowie. Oto najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin.

> W żadnym wypadku nie możemy pozwolić na przerwanie amerykańskiego wsparcia dla Ukrainy - powiedział w niedzielę prezydent USA Joe Biden po tym, gdy w sobotę odsunięto na 45 dni widmo zamknięcia rządu w związku z nieuchwaleniem budżetu na nowy rok fiskalny.

> Przedstawiciele Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) rozpoczęli w niedzielę wizytę w Kijowie, gdzie przeprowadzą spotkania z ukraińskimi władzami - poinformował w oświadczeniu przedstawiciel MFW Wahram Stepanian.

> Szef dyplomacji UE Josep Borrell uczcił w niedzielę w Kijowie pamięć poległych żołnierzy ukraińskich podczas obchodów Dnia Obrońcy Ukrainy. Borrell wziął udział w oficjalnych uroczystościach wspólnie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i szefem MSZ Dmytrem Kułebą.

> Brytyjski premier Rishi Sunak wyjaśnił, iż nie ma obecnie planów, by brytyjscy żołnierze w najbliższym czasie zaczęli szkolić ukraińskich na Ukrainie. Zasugerował to w wywiadzie dla "The Sunday Telegraph" nowy minister obrony Grant Shapps.

> Ukraińskie drony ostrzelały w niedzielę miejsce postoju rosyjskich śmigłowców w Soczi, w kraju Krasnodarskim na południu Rosji - podał portal telewizji Suspilne, powołując się na źródło w ukraińskim wywiadzie wojskowym.

> Rosja skoncentrowała w Bachmucie ponad 10 tysięcy żołnierzy. Szturm miasta wiązałby się z bardzo wysoką ceną i Ukraina nie może sobie pozwolić na tak wysokie straty w ludziach - oznajmił rzecznik Wschodniego Zgrupowania Sił Zbrojnych Ukrainy Illa Jewłasz.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kz/kab

Źródło: PAP, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: X/Josep Borrell

Tagi:
Raporty: