Ćwierć miliona przesiedleńców, w tym 75 tysięcy dzieci. Dane z obwodu lwowskiego

Autor:
mjz//now
Źródło:
PAP
Trwa ukraińska kontrofensywa. Zełenski: wyzwolono już około dwóch tysięcy kilometrów naszego terytorium
Trwa ukraińska kontrofensywa. Zełenski: wyzwolono już około dwóch tysięcy kilometrów naszego terytoriumTVN24
wideo 2/4
TVN24Trwa ukraińska kontrofensywa. Zełenski: wyzwolono już około dwóch tysięcy kilometrów naszego terytorium

Szef lwowskiej administracji Maksim Kozicki podał statystyki dotyczące ludności tego regionu. Przekazał, że w obwodzie lwowskim oficjalnie mieszka teraz 250 tysięcy osób wewnętrznie przesiedlonych, 75 tysięcy dzieci, 32 tysiące emerytów, 8 tysięcy osób niepełnosprawnych, 121 tysięcy z nich jest w wieku produkcyjnym. Wspomniał też o wiadomościach, "które są szczególnie pełne radości i nadziei".

Atak Rosji na Ukrainę. Relacja w tvn24.pl

Maksim Kozicki przypomniał, że w szczytowym okresie przesiedleń w obwodzie lwowskim mieszkało ponad 630 tysięcy przymusowych przesiedleńców. Większość z nich pochodzi z obwodów donieckiego, charkowskiego, ługańskiego i dniepropietrowskiego.

Szef lwowskiej administracji dodał, że w obwodzie lwowskim oficjalnie mieszka teraz 250 tysięcy osób wewnętrznie przesiedlonych, 75 tysięcy dzieci, 32 tysiące emerytów, 8 tysięcy osób niepełnosprawnych.

121 tysięcy osób z grupy przesiedleńców jest w wieku produkcyjnym - poinformował Kozicki w mediach społecznościowych.

"W ciągu tych 200 dni mamy też wiadomości, które są szczególnie pełne radości i nadziei: w obwodzie lwowskim zawarło związek małżeński około 8 200 par, w tym 150 żołnierzy, którzy brali ślub zdalnie. W naszym obwodzie od początku wojny urodziło się prawie 9 tysięcy dzieci. Ponad 1 400 z nich urodziły matki, które zostały zmuszone do opuszczenia swoich domów" - napisał na Telegramie szef obwodowej administracji.

Kozicki dodał, że z grupy przesiedleńców ponad 800 chorych zostało wysłanych z obwodu lwowskiego na leczenie za granicę.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mjz//now

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości