Świat

Ukraina: Kwaśniewski wypił o kieliszek za dużo

Świat


"Kwaśniewski oszołomił całą Polskę: wygłosił wykład na rauszu" - napisał na swojej stronie internetowej dziennik "Siegodnia".

W równie mocnym tonie wypowiada się "Gazeta 24". - W Polsce wybuchł skandal. Główne polskie programy informacyjne pokazały wystąpienie podpitego byłego prezydenta Polski przed studentami kijowskiego uniwersytetu Tarasa Szewczenki - możemy przeczytać na jej stronach.

"Gazeta 24" dementuje także pogłoski, jakie pojawiły się w polskich mediach, jakoby Kwaśniewski przyjechał na Ukrainę na zaproszenie Partii Regionów Wiktora Janukowycza. Zdaniem gazety przyjechał na zaproszenie mało znanego bloku wyborczego KUCZMA.

Wbrew pozorom, KUCZMA nie ma nic wspólnego z byłym prezydentem Ukrainy, ale jest skrótem od pierwszych liter słów: Konstytucja, Ukraina, Czest (honor), Myr (pokój) i Antyfaszyzm.

"Gazeta 24" nie omieszkała także wspomnieć o wcześniejszych alkoholowych wpadkach byłego polskiego prezydenta. Zaś inne ukraińskie media piszą po prostu, że Kwaśniewski wypił o kieliszek za dużo.

Cała sprawa zaczęła się w sobotę, gdy "Fakty" TVN wyemitowały nagranie wystąpienia Kwaśniewskiego dla studentów Uniwersytetu im. Tarasa Szewczenki w Kijowie. Widać na nim jak Kwaśniewski chwieje się i ma kłopoty z mówieniem.

- Wprowadzenie Ukrainy do UE wymaga niezłego zdrowia i poświęcenia - powiedział później Kwaśniewski starając się całe zajście obrócić z żart. Jednak, co widać po reakcjach mediów i polityków, z nienajlepszym skutkiem.


Źródło: PAP