TVN24 | Świat

"Znaleziono mnie pod gruzami". Relacja ocalałej w ataku na centrum w Krzemieńczuku

TVN24 | Świat

Autor:
mb//now
Źródło:
PAP

W rosyjskim ataku na centrum handlowe w ukraińskim Krzemieńczuku zginęło co najmniej 19 osób. Dziesiątki uznano za zaginione. Atak przeżyła Ołena Bezus, która pracowała w tamtejszej kawiarni i została ranna. - Nie pamiętam chwili wybuchu. Znaleziono mnie pod gruzami, myślałam, że to sen - powiedziała.

W przeprowadzonym w poniedziałek 27 czerwca ataku rakietowym sił rosyjskich na centrum handlowe w Krzemieńczuku według służb ratunkowych zginęło co najmniej 19 osób, a 66 zostało rannych.

Atak na centrum handlowe w Krzemieńczuku - relacja

- Szczerze mówiąc, nie pamiętam chwili wybuchu. (...) Tego dnia - godzinę, pół godziny przed trafieniem rakiety siedziałam u siebie w kawiarni. Na telefon przychodziły mi powiadomienia o alarmie przeciwlotniczym w obwodzie kirowogradzkim, później w obwodzie połtawskim. Podniosłam głowę, popatrzyłam na inne sklepy, może ktoś wychodzi, zamyka. Ale nikt w sumie niczego nie zamykał. Więc ja też zdecydowałam, że zostanę - powiedziała Ołena Bezus w nagraniu opublikowanym w niedzielę przez agencję Unian.

- Znaleziono mnie pod gruzami. Wyciągnęli mnie. Nie pamiętam tego, ale powiedzieli mi, że sama szłam, jakoś mnie prowadzili pod rękę. Czymś miałam zasypane oczy, jakimś pyłem albo brudem, a może (zalane) krwią - wskazała kobieta. - Szczerze mówiąc: myślałam, że po prostu śpię - dodała.

19-latka odzyskała przytomność dopiero na sali operacyjnej, kiedy zszywano jej rany na twarzy - podał portal Suspilne. Obecnie dziewczyna przebywa w szpitalu.

Zaślepka materiału TVN24GO
Ukraiński żołnierz o piekle w Irpieniu: tu gwałcili dziewczyny
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb//now

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości