Mer Kijowa: 70 procenta miasta nadal bez prądu po rosyjskich ostrzałach

Autor:
js/kg
Źródło:
PAP
Skutki środowych rosyjskich ataków. Relacja Tomasza Kanika z Kijowa
Skutki środowych rosyjskich ataków. Relacja Tomasza Kanika z KijowaTVN24
wideo 2/21
TVN24Skutki środowych rosyjskich ataków. Relacja Tomasza Kanika z Kijowa

70 procent Kijowa jest bez prądu po środowych rosyjskich zmasowanych ostrzałach - poinformował w czwartek rano mer stolicy Ukrainy Witalij Kliczko. W obwodzie kijowskim bez dostaw energii pozostają mieszkańcy tysiąca miejscowości.

Witalij Kliczko napisał na Telegramie, że służby całą noc pracowały nad przywróceniem dostaw energii i wody w mieście. Wodę mają już odbiorcy na lewym brzegu Dniepru, na prawym dostawy mają być przywrócone w pierwszej połowie dnia.

Bez prądu pozostaje 70 procent stolicy. Fachowcy podkreślają, że wznowienie dostaw zależy od sytuacji w całej sieci energetycznej kraju.

Szef policji obwodu kijowskiego Andrij Niebytow powiedział, że ponad tysiąc miejscowości w regionie jest nadal bez prądu i trwają prace naprawcze - pisze RBK-Ukraina.

Relacja na żywo: 274. dzień ataku Rosji na Ukrainę

Sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy: Rosjanie przeprowadzili około 80 ataków rakietowych ostatniej doby

Jak poinformował w czwartek sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, minionej doby rosyjska armia przeprowadziła przeciwko Ukrainie 78 ataków rakietowych i 23 ataki lotnicze oraz ponad 70 ostrzałów miejscowości i ukraińskich pozycji z wykorzystaniem wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych

Zniszczenia po rosyjskim ataku w Wyszogrodzie w obwodzie kijowskim w Ukrainie (23.11.2022)PAP/EPA/OLEG PETRASYUK

Według komunikatu sztabu, podczas środowego zmasowanego ataku na budynki mieszkalne i infrastrukturę energetyczną w Kijowie, obwodzie kijowskim, winnickim, lwowskim, kirowohradzkim, zaporoskim, charkowskim i donieckim rosyjska armia wystrzeliła 67 pocisków manewrujących i około 10 dronów bojowych. Ukraińska obrona strąciła 51 rakiet i pięć dronów.

W efekcie środowego ostrzału większość mieszkańców kraju została pozbawiona dostaw prądu - podało w środę ministerstwo energetyki Ukrainy.

Służby w pobliżu miejsca w Kijowie, w którym obiekt infrastruktury został trafiony rosyjską rakietą (23.11.2022)PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:js/kg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA/OLEG PETRASYUK

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości