TVN24 | Świat

Departament Stanu USA: amerykańscy dyplomaci wracają na Ukrainę

TVN24 | Świat

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP
Ned Price: wspieramy Ukrainę, by znaleźć dyplomatyczne rozwiązanie tego konfliktu
Ned Price: wspieramy Ukrainę, by znaleźć dyplomatyczne rozwiązanie tego konfliktu TVN24/Departament Stanu USA
wideo 2/21
TVN24/Departament Stanu USA Ned Price: wspieramy Ukrainę, by znaleźć dyplomatyczne rozwiązanie tego konfliktu

Departament Stanu USA poinformował we wtorek, że pracownicy misji dyplomatycznej USA na Ukrainie, którzy przenieśli się do Polski z powodu inwazji Rosji, udali się do Lwowa. W pierwszej grupie amerykańskiego personelu powracającego na Ukrainę znalazł się zastępca szefa placówki i członkowie personelu ambasady w Kijowie.

Amerykańscy dyplomaci opuścili ambasadę w Kijowie prawie dwa tygodnie przed 24 lutego, czyli początkiem rosyjskiej inwazji na Ukrainę, przenosząc część swoich zadań do Lwowa, a następnie do Polski.

Sekretarz stanu USA Antony Blinken zapowiedział podczas wizyty w Kijowie w niedzielę, że amerykański personel dyplomatyczny zacznie powracać na Ukrainę. Dyplomaci najpierw powrócą do Lwowa, w przeciągu kilku tygodni ponownie uruchomiona zostanie ambasada w Kijowie - doprecyzował szef amerykańskiej dyplomacji.

Amerykańscy dyplomaci wracają na Ukrainę

Pracownicy misji dyplomatycznej USA na Ukrainie, którzy przenieśli się do Polski z powodu inwazji Rosji, udali się we wtorek do Lwowa - poinformował amerykański Departament Stanu. Podkreślono, że to początek powrotu dyplomatów USA na Ukrainę.

W pierwszej grupie amerykańskiego personelu powracającego na Ukrainę znalazł się zastępca szefa placówki i członkowie personelu ambasady w Kijowie.

Prezydent Joe Biden nominował w poniedziałek Bridget Brink na stanowisko ambasadora USA w Kijowie. Placówka w ukraińskiej stolicy była od 2019 roku kierowana przez dyplomatę w randze charge d’affaires.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty//now

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości